Grzybica paznokcie – laseroterapia

Grzybica paznokci to bardzo często występująca choroba, szacuje się, że choruje na nią ponad 30% ludności. Najbardziej narażone osoby starsze, o osłabionej odporności, osoby cierpiące na choroby przewlekłe, po urazach paznokci oraz osoby, które często korzystają z basenu lub sauny. Choroba może obejmować paznokcie u rąk i nóg, przy czym najczęściej obserwowana jest na paznokciach u stóp.

Przyczyny grzybicy paznokci.

Grzybica paznokcie wywołana jest przez zakażenie grzybami chorobotwórczymi, m.in. dermatofitami, grzybami drożdżopodobnymi i grzybami pleśniowymi. Rozwijają się w wilgotnym, ciepłym środowisku, ma tendencje do szybkiego wzrostu. Do powstania grzybicy przyczynia się m.in.:

  • Korzystanie z basenu i sauny, chodzenie bez zabezpieczania po wilgotnej podłodze.
  • Korzystanie z pożyczonych butów, łyżew itp.
  • Korzystanie z salonów kosmetycznych, w których nie sterylizuje się narzędzi.
  • Korzystanie z wspólnych ręczników.
  • Kontakt z osobą zarażoną.
  • Noszenie ciasnych i nieprzewiewnych butów.
  • Noszenie skarpetek z tworzyw sztucznych.

Umówi się na wizytę, zwiększ swój komfort życia.

Kontakt

Objawy choroby

Grzybicę łatwo rozpoznać, ponieważ na paznokciach pojawiają się przebarwienia, robią się grube, kruche, mogą wydzielać nieprzyjemny zapach. Paznokcie wyglądają jak pofalowane, odkształcają się. Płytka paznokcia staje się matowa, przybiera kolor żółty, brązowy lub czarny. Zdarza się, że paznokcie zaatakowane grzybami mogą boleć, a również całkowicie odkleić się od łożyska. W przypadku, gdy choroba jest mocno zaawansowana, może utrudniać chodzenie. Jeżeli choroba jest nieleczona bardzo szybko się rozprzestrzenia, może objąć inne paznokcie. Może również prowadzić do powikłań, np. utraty paznokcia lub rozprzestrzenienia się infekcji na inne obszary ciała. Leczenie grzybicy jest długotrwałe. W początkowym etapie stosuje się środki miejscowe, w postaci maści lub lakierów. Jeżeli choroba jest mocna rozwinięta, stosowane jest również leczenie farmakologiczne, które ordynuje lekarz dermatolog niestety bardzo często nieskuteczne. Najskutecznejszą metodą leczenia, jest laseroterapia.

Laserowe leczenie grzybicy paznokci

Leczenie grzybicy za pomocą lasera jest metodą coraz chętniej stosowaną. Pozwala  skutecznie rozwiązać problem, nie wymaga regularnego stosowania leków.które są bardzo obciążające dla naszego organizmu. Lakiery przeciwgrzybicze i maści nie przynoszą zadowalających efektów. Laseroterapia nie wywołuję skutków ubocznych,

Zabieg z użyciem lasera jest bezbolesny, nie uszkadza płytki paznokcia,polega na naświetlaniu miejsc zmienionych chorobowo. Zabiegi pozwalają na całkowite pozbycie się choroby i regenerację paznokci. W trakcie zabiegu głowica lasera jest przesuwana kilka centymetrów nad paznokciem. Światło lasera przenika przez płytkę i niszczy grzyby, które znajdują się pod paznokciem. Laser nie uszkadza paznokcia ani otaczającej go tkanki, niszczy tylko przyczynę choroby. Bardzo ważny jest laser, jaki użyty jest do zabiegu. W klinice Lasermedica w Białymstoku stosowany jest jeden z najnowocześniejszych laserów, tj. laser Neodymowo-Yagowy, który precyzyjne trafia w chore miejsce. Laser wyróżnia się długością fali świetlnej, która wynosi aż 1064nm i dociera bardzo głęboko i skutecznie niszczy zakażenia i infekcje Dzięki zaawansowanej technologi niszczy  bakterie, wirusy i grzyby powodujące różne choroby i dolegliwości, powoduje lepsze ukrwienie łożyska  dzięki czemu przyspiesza jego wzrost.Zabieg trwa kilkanaście minut,  zalecane są od 4 do 48 zabiegów.W trakcie laseroterapi należy zadbać o odkażenie butów, w gabinecie klient otrzymuje odpowiednie preparaty które skutecznie usuwają grzybicę. Rezultaty zabiegu są widoczne są po około  miesiącu. Jest to spowodowane powolnym wzrostem płytki paznokcia. Po zabiegu zalecane jest stosowanie kremów przeciwgrzybicznych, które niwelują ryzyko nawrotu choroby.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę?

Skontaktuj się z nami już dziś!

Kontakt