Laserowa redukcja trądziku

Trądzik to problem, który dotyczy wielu ludzi, niezależnie od wieku i płci. Wynika z różnych przyczyn, m.in. problemów hormonalnych, uwarunkowań genetycznych, niewłaściwej diety. Może być wynikiem stresu, zaniedbań pielęgnacyjnych i wielu innych czynników. Pacjenci najczęściej zgłaszają się z objawami trądziku pospolitego i trądziku różowatego. Czym się różną?

Trądzik pospolity

Jest to przewlekła choroba zapalna, która często zaczyna się w okresie dojrzewania. Jest spowodowana nadmiernym wydzielaniem łoju, przemianami hormonalnymi lub źle dobranymi kosmetykami. Główne objawy choroby to występowanie wykwitów niezapalnych tj. zaskórniki oraz zmian zapalnych, w postaci krost, torbieli i grudek.

Trądzik różowaty

Jest to choroba o zmiennym przebiegu, może ustępować, a zaraz potem nasilać się. Charakterystycznym objawem jest napadowe czerwienie twarzy, które nasila się pod wpływem stresu, ekspozycji na słońce, a także po zjedzeniu ostrych potraw, czy korzystaniu z basenu. Trądzik występuje w czterech fazach. W początkowym etapie na twarzy pojawiają się rozszerzone naczynka krwionośne, występują grudki i krostki, które mogą swędzieć. Największe zmiany występują u ludzi po 40 roku życia, kiedy to następuje pełny rozwój choroby. W końcowych fazach pojawia się silny rumień, który obejmuje część twarzy, okolice nosa, czoła, oczu, uszu. Może również wystąpić zapalanie spojówek i powiek oraz nadwrażliwość na światło

Umówi się na wizytę, zwiększ swój komfort życia.

Kontakt

Metody leczenia trądziku

Leczenie trądziku, zarówno pospolitego, jak i różowatego jest dość trudne i czasochłonne. Jeżeli zmiany nie są mocno rozwinięte, można spróbować leczenia objawowego, specjalistycznych kosmetyków do pielęgnacji i domowych metod. Niestety nie zawsze te sposoby są skuteczne. Czasami jedynym rozwiązaniem na pozbycie się trądziku i szpecących zmian potrądzikowych jest skorzystanie z rozwiązań, jakie daje medycyna estetyczna.

Laserowa redukcja trądziku

Za najbardziej nowoczesną i najbezpieczniejszą metodę leczenia trądziku uważa się zabiegi laserowe . Laser Neodymowo Yagowy ma działanie bakterjobójcze i przeciwzapalne w ten sposób eliminuje przyczynę powstawania zmian na skórze.Leczenie polega na naświetlaniu impulsem lasera miejsc z objawami trądziku, jest to zabieg nieablacyjny, bez uszkodzenia wierzchniej warstwy skóry. Zabieg z użyciem lasera nie wymaga rekonwalescencji, pacjent po wyjściu z gabinetu może wrócić do codziennych aktywności  Zabieg laserowej redukcji trądziku przynosi dobre efekty w krótkim czasie. W przeciwieństwie do leczenia farmakologicznego jest całkowicie bezpieczny i nie wywołuje skutków ubocznych. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.. Laser FOTONA Dynamis Sp  jest jednym z najlepszych na rynku. Wskutek działania lasera zmiany nie tylko znikają, ale również nie mają tendencji do nawrotów.

Leczenie zmian wywołanych przez trądzik jest trudne, ale dzięki zastosowaniu lasera może skończyć się sukcesem. Laser dodatkowo poprawia stan skóry, ujędrnia ją i wygładza. Światło lasera niszczy bakterie oraz likwiduje stan zapalny. Pierwsze zmiany widoczne są bardzo szybko, dzięki temu pacjenci na kolejne zabiegi wracają z wielką ochotą

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę?

Skontaktuj się z nami już dziś!

Kontakt