Rewitalizacja nadmiernie rozluźnionej pochwy

Zespół rozluźnienia pochwy to krepująca dolegliwość, która dotyczy dość dużej grupy kobiet. Mimo że jest niewidoczna, to jest źródłem kompleksów i frustracji. Rozluźnienie pochwy w znacznym stopniu pogarsza jakość życia seksualnego, często powoduje niechęć do kontaktów seksualnych.  Znacząco obniża komfort życia. Objawia się rozciągnięciem wiązadeł, powięzi oraz mięśni dna macicy. Skutkiem tego jest tzw. luźna pochwa.

Przyczyny zespołu rozluźnienia pochwy

Najczęstszą przyczyną rozluźnia pochwy jest naturalny poród, zwłaszcza, gdy dziecko urodziło się duże, a poród przebiegał z komplikacjami. Szacuje się, że problem dotyczy około 40% kobiet, które rodziły siłami natury. Inne przyczyny pojawienia się dolegliwości to wiek kobiet, ponieważ im jesteśmy starsze, tym tracimy kolagen, który odpowiada za stan skóry i mięśni. Luźna pochwa spowodowana jest również zmianami hormonalnymi, głównie spadkiem produkcji estrogenu, który występuje w okresie przekwitania. Diagnoza zespołu rozluźnienia pochwy opiera się głównie na wywiadzie z pacjentką i jej odczuciach.

Umówi się na wizytę, zwiększ swój komfort życia.

Kontakt

Leczenie zespołu luźnej pochwy

Rozluźnienie pochwy wpływa nie tylko na jakość życia seksualnego, jest również przyczyną zwiększenia częstotliwości występowania infekcji i zapaleń narządów rodnych. Wiele kobiet cierpi i wstydzi się przyznać do swoich problemów. Zaczyna unikać współżycia, co często powoduje problemy w związku. Bardzo ważne, aby przełamać wstyd i wybrać się do lekarza. Nie warto bagatelizować problemu, ponieważ z czasem może się nasilać, może być również przyczyną wypadania pochwy. U pacjentek zmagających się z problemem luźnej pochwy można zastosować różne formy rewitalizacja nadmiernie rozluźnionej pochwy, zależne od stopnia nasilenia choroby. W początkowym etapie polecane są ćwiczenia mięśni Kegla, które mogą poprawić stan mięśni. Inne stosowane metody to lifting krocza lub nici zakładane na boczne ściany pochwy. Czasami leczenie odbywa się metodą operacyjną. Jedną z najbardziej skutecznych i najczęściej stosowanych metod jest metoda z użyciem lasera.

Laserowe leczenie zespołu luźnej pochwy

Metoda z użyciem lasera jest bardzo skuteczna, nie wymaga hospitalizacji, a efekty widoczne są od razu po zabiegu. Za pomocą lasera obkurcza się śluzówkę pochwy oraz otaczające ją tkanki. W czasie zabiegu wprowadza się do pochwy szklany wziernik w którym umieszcza się głowicę lasera, która podając impulsy przegrzewa tkanki, w wyniku czego dochodzi do skrócenia włókien kolagenowych  oraz obkurczenia się pochwy.Podczas zabiegu dochodzi również do produkcji kolagenu dlatego pacjentki zauważają dużą poprawę jeśli chodzi o nawilżenie pochwy. Dodatkowo regenerują się , wiązadła i powięzi mięśniowe co zapobiega opuszczaniu się macicy z wiekiem . Do zabiegu pacjentka musi być zdrowa, bez infekcji i zmian w miejscu przeprowadzania zabiegu  Zabieg trwa około 30 minut, jest niemal bezbolesny, czasami może pojawić się lekkie pieczenie. Aby zabieg przebiegł prawidłowo, ważny jest laser, jaki został użyty. Klinika Lasermedica w Białymstoku do leczenia zespołu rozluźnienia pochwy stosuje nowoczesny laser Erbowo Yagowy, który działa bardzo precyzyjnie, a jednocześnie łagodnie i skutecznie. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast. Przez kilka dni po zabiegu pacjentka musi zrezygnować ze współżycia oraz kąpieli w wannie oraz wizyt na basenie. Po tym czasie może wrócić do normalnego funkcjonowania i cieszyć się udanym oraz dającym satysfakcje współżyciem.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę?

Skontaktuj się z nami już dziś!

Kontakt