Trwałe usuwanie owłosienia zabieg laserem linscan

Nadmierne owłosienie to problem wielu kobiet. Często jest źródłem kompleksów, nie pozwala cieszyć się życiem. Nadmiernego owłosienia, zwłaszcza gdy występuje na twarzy, nie da się ukryć. Nadmiar włosów na nogach czy w okolicach bikini jest bardzo uciążliwy, szczególnie latem. Wiele pań unika noszenia odzieży odkrywającej ciało, nie korzysta z plaży czy basenu. Na szczęście są metody, dzięki którym można pozbyć się niechcianych włosków.

Przyczyny nadmiernego owłosienia

Nadmierne owłosienie, czyli hirsutyzm, może dotyczyć każdej kobiety, niezależnie od wieku. Nadmierne owłosienie może występować na twarzy, między piersiami, w okolicach brodawek sutkowych, na podudziach,  a także miedzy pępkiem, a spojeniem łonowym. Ma wiele przyczyn, do głównych należą:

  • Zaburzenia hormonalne – nadmierne owłosienie dotyczy kobiet u których występuje nadmiar męskiego hormonu androgenu
  • Nadczynność przysadki mózgowej, która wzmaga produkcje prolaktyny
  • Zażywanie niektórych leków
  • Nowotwory i choroby jajników
  • Uwarunkowania genetyczne

W razie zauważenia problemów z nadmiernym owłosieniem, należy udać się do lekarza ginekologa lub endokrynologa, który zdiagnozuje przyczynę i pomoże ją  zlikwidować. Kolejnym etapem jest szukanie sposobu na usunięcie niepotrzebnych włosków.

Umówi się na wizytę, zwiększ swój komfort życia.

Kontakt

Metody leczenie nadmiernego owłosienia

Leczenie hirsutyzmu to przede wszystkim ustalanie przyczyny występowania choroby. Najczęściej stosuje się leczenie farmakologiczne, które ma na celu wyrównanie poziomu hormonów. Panie stosują różne sposoby na usuniecie nadmiaru włosów. Najczęściej wybierają golenie za pomocą zwykłej, jednorazowej maszynki. Niestety, ta metoda przynosi krótkotrwały efekt, powoduje podrażnienia i zaczerwienia skóry oraz wrastanie włosków powodując bolesne stany zapalne a co za tym idzie blizny i przebarwienia na skórze.Innym, często stosowanym rozwiązaniem jest depilacja woskiem. Minusem tej metody jest dość silny ból w trakcie wykonywania zabiegu. Plastry z woskiem usuwają włoski wraz z cebulkami, efekty utrzymują się kilka tygodni. Mogą również  pojawić się powikłania w postaci wrastających włosków oraz zapalenia meszków włosowych. Inne popularne metody to kremy i żele depilujące, ale również one nie zapewniają długotrwałego efektu. Najbardziej efektywną metodą usuwania zbędnego owłosienia jest depilacja laserem

Laser Linscan – skuteczna pomoc w likwidacji zbędnego owłosienia

Najlepszym sposobem trwałego pozbycia się nadmiernego owłosienia jest metoda laserowa. Bardzo skuteczny i przynoszący znakomite efekty jest laser diodowy Linscan, stosowany w klinice Lasermedica w Białymstoku. Laser skanuje liniowo, dzięki czemu proces eepilacji przebiega bardzo szybko. Laser wychwytuje melaninę w meszku włosowym i skutecznie ją usuwa. Laser Linscan posiada szkło szafirowe, które schładza miejsce poddane zabiegowi do 0 st C dzięki czemu minimalizuje ból i zaczerwienienie skóry do minimum. Dzięki systemowi chłodzącemu, Linscan jest uznawany za jeden z najlepszych laserów do trwałej epilacji na rynku. Gwarantuje szybkie i bezbolesne usunięcie nielubianych włosków. Aby całkowicie usunąć owłosienie potrzebnych jest kilka zabiegów, jest to zależne od leczonego obszaru oraz rodzaju włosów. W dniu zabiegu należy ogolić włosy maszynką jednorazową. Zabieg nie powoduje efektów ubocznych, skóra jest gładka i aksamitna. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od miejsca, z którego usuwane jest owłosienie. Epilacja owłosienia z nóg trwa około 60 minut, z pach około 5 minut. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić delikatne zaczernienie skóry, które znika po chwili. Po tym czasie można cieszyć się gładką, piękną skórą.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę?

Skontaktuj się z nami już dziś!

Kontakt