Zamykanie naczyń na twarzy

Rozszerzone, popękane naczynka to problem, który dotyczy wielu ludzi. Ta, wydawałaby się, mało groźna dolegliwość, potrafi mocno utrudnić życie. Popękane naczynka, zwłaszcza gdy występują na twarzy, są mocno widoczne, trudno je ukryć nawet pod makijażem. Są przyczyną kompleksów, dlatego wiele kobiet szuka metod, jak je zlikwidować.

Popękane naczynka  – przyczyny

Rozszerzone naczynia to trwale rozszerzone naczynia włosowate, które są widoczne na  skórze. Są widoczne na twarzy w postaci nitek lub czerwonych plam, które przypominają pajęczą sieć (stąd często nazywane są pajączkami). Mogą dotyczyć ludzi w różnym wieku. Najczęściej występują w okolicy policzków, nosa i brody. Najbardziej są na nie narożone osoby z delikatną i wrażliwą skórą . Rozszerzone naczynka mają wiele przyczyn, główne z nich to:

  • uwarunkowanie genetyczne -jeżeli ktoś z bliskiej rodziny ma widoczne naczynka, jest duża szansa, że dolegliwość zostanie odziedziczana przez kolejne pokolenia.
  • niska lub wysoka temperatura – naczynka są bardziej widoczne w czasie mrozów, lub przeciwnie, w upalne lato. Pojawiają się również pod wpływem opalania lub częstego korzystania z solarium.
  • mogą być wywołane przez niektóre choroby, np. cukrzyce, nadciśnienie lub zaburzenia hormonalne.
  • mogą pojawić się w czasie ciąży, w związku z dużymi zmianami hormonalnymi.
  • rozszerzenie naczynek na twarzy mogą powodować ostre przyprawy, gorące napoje i potrawy, alkohol oraz palenie papierosów.
  • przyczyną widocznych naczynek może być silny stres i zdenerwowanie.

Rozszerzone naczynka, jeżeli nie będą leczone, powiększą się, z czasem mogą przekształcić się w rumień a następnie w trądzik różowaty, który jest duży trudniejszy do leczenia. Aby zapobiec rozwojowi tej choroby, warto odpowiednio zadbać o skórę.

Umówi się na wizytę, zwiększ swój komfort życia.

Kontakt

Zamykanie rozszerzonych naczyń – metody

Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Należy używać odpowiednich kremów, ze składnikami, które łagodzą wrażliwą skórę. Bardzo polecane są kremy z rutyną, witaminą K, arniką górska. Niestety sama pielęgnacja i suplementacja nie usunie problemu.Zeby skutecznie pozbyć się pękniętych naczynek należy wykonać zabieg laserowy.

Laserowe zamykanie naczyń

Zabieg z użyciem lasera bardzo skutecznie i trwale likwiduje problem z nieestetycznymi pajączkami. Do zabiegu najczęściej wykorzystywany jest laser Neodymowo-Yagowy, jednej na najnowocześniejszych na rynku. Jest bardzo precyzyjny, nie uszkadza wierzchniej warstwy skóry. Jednym z miejsc, gdzie można przeprawić zabieg laserowego zamykania naczynek, jest klinika Lasermedica, która mieści się w Białymstoku. Zabieg jest niemal całkowicie bezbolesny, chwilami może pojawić się lekkie pieczenie.  chronią oczy przed wiązką światła. Kolejnym etapem jest zamykanie naczynek.Zamykanie naczyń polega na wychwyceniu przez światło lasera hemoglobiny, czerwonego barwnika krwi i jego skoagulowanie. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest  zaczerwieniona, ale podrażnienie ustępuje po kilku dniach. Zabieg z użyciem lasera Nd-Yag daje najlepsze i trwałe rezultaty.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę?

Skontaktuj się z nami już dziś!

Kontakt