logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Ujędrnianie warg sromowych

Laseroterapia umożliwia przeprowadzenie zabiegu ujędrniania warg sromowych. Kuracja z zakresu ginekologii estetycznej polega na niechirurgicznym obkurczeniu i ujędrnieniu okolic intymnych. Zaletą zabiegu jest bezpieczeństwo i skuteczność, a także brak okresu potrzebnego na rekonwalescencję. Rezultatem jest przywrócenie jędrności, elastyczności oraz naturalnej objętości warg sromowych.

Dlaczego laserowe ujędrnianie warg sromowych jest skuteczne?

Podczas laserowego ujędrniania warg sromowych na skórę oddziałują wiązki lasera, które pobudzają tkankę łączną do regeneracji i tworzenia nowego kolagenu. W rezultacie skóra staje się ujędrniona, a miejsca intymne obkurczone, dzięki czemu poprawia się ich estetyka i kształt. Terapia laserowa dodatkowo przywraca prawidłowe nawilżenie pochwy, wpływa korzystnie na układ rozrodczy kobiety poprzez skuteczną redukcję ryzyka powstania podrażnień i infekcji intymnych.

Wskazania do zabiegu

Zabieg jest szczególnie dedykowany kobietom borykającym się z przerostem warg sromowych oraz suchością i brakiem jędrności pochwy. Zaleca się go osobom mającym za sobą poród, bądź będącym w trakcie menopauzy.

Za wskazania do wykonania zabiegu uznaje się:

  • asymetrię warg sromowych zewnętrznych,
  • utratę właściwego nawilżenia i jędrności pochwy,
  • problemy miejsc intymnych powstałe podczas menopauzy,
  • skłonności do nawracających zakażeń i stanów zapalnych,
  • zmiany miejsc intymnych (wady wrodzone i nabyte),
  • chęć poprawy jakości życia seksualnego,
  • dyskomfort z powodów estetycznych.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed wykonaniem zabiegu zaleca się kobietom wykonanie określonych badań ginekologicznych i cytologicznych. Analizę zdrowia pacjenta omawia się podczas obowiązkowej konsultacji poprzedzającej zabieg. Nieprawidłowe wyniki mogą stanowić przeciwwskazanie do wykonania terapii.

Przebieg laserowego ujędrniania warg sromowych

Przed wykonaniem zabiegu podaje się pacjentce znieczulenie miejscowe. Terapia jest bezbolesna i komfortowa. Zabieg przeprowadza się w trybie SMOOTH przy pomocy głowicy Er:YAG. Urządzenie w sposób kontrolowany podgrzewa wargi sromowe i przedsionek pochwy. Wiązki lasera doprowadzają do stymulacji produkcji i przebudowy kolagenu, co skutkuje natychmiastowym obkurczeniem tkanek.

Zalecenia po zabiegu

Tuż po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta. W okolicach pochwy mogą pojawić się łagodne skurcze lub uczucie gorąca. Doznania te są naturalną reakcją organizmu na przeprowadzony wcześniej zabieg i ustępują w ciągu 24 godzin. Po terapii pacjentka nie wymaga rekonwalescencji i może od razu wrócić do codziennej aktywności. Zaleca się jednak unikanie wahań temperatur, gorących kąpieli, dużego wysiłku fizycznego oraz podnoszenia ciężarów przez okres 7 dni od wykonania zabiegu. Wskazana jest również wstrzemięźliwość płciowa.

Rekomendowana ilość zabiegów

Ilość zabiegów niezbędna do uzyskania satysfakcjonującego efektu zależna jest od indywidualnych skłonności i preferencji pacjenta. Pierwsze efekty wybielania widać już po 1 wizycie, jednak w niektórych przypadkach należy powtórzyć zabieg. By osiągnąć jak najlepsze rezultaty, rekomenduje się serię 4 zabiegów. Podczas wykonywania laseroterapii powinno się zachowywać około 7-10 dniowy odstęp czasowy między wizytami. Przerwa nie może być jednak dłuższa niż 14 dni.

Efekty laserowego ujędrniania warg sromowych

Efekty laseroterapii są widoczne natychmiast. Należą do nich m.in. korekta asymetrii warg, poprawa nawilżenia, regeneracja, uelastycznienie oraz odmłodzenie miejsc intymnych. Zabieg wpływa pozytywnie na poprawę zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego. Ponadto terapia laserem poprawia libido oraz zwiększa satysfakcję seksualną. Miejsca poddane zabiegowi stają się bardziej uwrażliwione, dzięki czemu zwiększa się również intensywność doznań.

Przeciwwskazania do zabiegu

Za przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu uznaje się:

  • nieprawidłowy wynik cytologii,
  • choroby nowotworowe,
  • ciążę i okres laktacyjny,
  • trwającą miesiączkę,
  • infekcje pochwy i sromu,
  • uszkodzenia naskórka w okolicy zabiegowej,
  • nieuregulowaną cukrzycę,
  • padaczkę,
  • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej