Leczenie rumienia – zabieg laserem neodymowo-yagowym

Współcześnie usuwanie rumienia przy pomocy lasera jest metodą bardzo popularną i sprawdzoną. Choroba objawia się zaczerwienieniem skóry (naczynia krwionośne nieumiarkowanie rozszerzają się). Przypadłość może mieć różnorakie przyczyny, w zależności od odmiany. Czynnikami sprzyjającymi wystąpieniu choroby mogą być: stres, głębokie emocje, spożycie pokarmów uczulających, miejscowe podrażnienie skóry, niedobór witaminy B. Rumień może mieć także podłoże genetyczne lub wystąpić w następstwie infekcji wirusowej. Usunięcie zaczerwienienia laserem neodymowo-yagowym jest jednym z najefektywniejszych rozwiązań walki z chorobą. Taki sposób leczenia przy swojej skuteczności jest całkowicie niegroźny dla zdrowia pacjenta – klinika medycyny estetycznej LaserMedica dysponuje najlepszym sprzętem w północno-wschodniej części Polski. Zespół naszych pracowników używa wyspecjalizowanych technologii laserowych, gdyż pragniemy, w trosce o zdrowie klientów i fachowość dostarczanych usług, nieustannie się doskonalić w wykonywanym rzemiośle.

Umówi się na wizytę, zwiększ swój komfort życia.

Kontakt

Jak wygląda zabieg usuwania rumienia przy pomocy lasera neodymowo-yagowego?

Urządzenie produkuje wiązkę światła, która wnika w głąb skóry. Poddane wysokiej temperaturze komórki kurczą się i obumierają, dzięki czemu zbędne zaczerwienienia zostają zlikwidowane. Zazwyczaj na proces całkowitej eliminacji dolegliwości składają się co najmniej 4 spotkania, które należy odbyć z kilkutygodniowymi przerwami. W naszej klinice jeden taki zabieg kosztuje 500 zł, natomiast cały pakiet – 1300 zł.

Terapia przeprowadzana jest przy pomocy lasera neodymowo-yagowego. Urządzenie to stosowane jest również przy leczeniu innych problemów dermatologicznych, na przykład trądziku. Tym co wyróżnia ten szczególny typ lasera spośród innych jest długość fali, którą emituje. Może ona bardzo głęboko wnikać w tkankę, co sprawia, że większość zmian, jakich w niej dokonuje, jest trwała. Dlatego też taka metoda leczenia gwarantuje skuteczność. Tego typu lasera używa się także do korekcji blizn, usuwania grzybicy paznokcia, liftingu twarzy czy do trwałej depilacji. Dodatkowo jego działanie korzystnie wpływa na skórę w przypadku utraty jej sprężystości.

Przed i po zabiegu usuwania rumienia laserem

Zanim pacjent zostanie poddany serii zabiegów, powinien zastosować się do kilku wskazówek dotyczących zarówno czasu przed naświetlaniem, jak i po kuracji. Przede wszystkim na kilka tygodni przed kuracją oraz do miesiąca po niej fragmentów skóry poddanych terapii nie należy opalać – zarówno naturalnie, jak i w solarium. Z zabiegów nie mogą korzystać kobiety w ciąży oraz osoby z chorobą nowotworową.  Natomiast po terapii laserowej, trzeba unikać stosowania silnych kosmetyków. Warto jednak natłuszczać skórę.

Po zastosowaniu leczenia laserem neodymowo-yagowym mogą wystąpić przejawy podrażnienia skóry takie jak: zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie czy obrzmiałość. Są to jednak naturalne konsekwencje terapii, która przy swojej skuteczności jest jednocześnie metodą bezpieczną dla skóry pacjenta.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę?

Skontaktuj się z nami już dziś!

Kontakt