Na czym polega zabieg resurfacingu i do kogo jest skierowany

Opis zabiegu resurfacing

Zabieg resurfacingu polega na uszkodzeniu wierzchniej warstwy skóry. W gabinecie Lasermedica w Białymstoku zabieg ten wykonywany jest przy użyciu lasera Erbowo – Yagowego, dzięki któremu odparowania naskórka na różnych głębokościach można dokonać z ogromną precyzją. Głowica lasera Erbowo-Yagowego Fotonyw usuwa gorące pozostałości tkanki ze skóry, dzięki czemu zmniejsza ból i obrzęk oraz przyspiesza rekonwalescencje.

Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzony zostaje dokładny wywiad z pacjentem, mający na celu ustalenie stopnia odparowania naskórka oraz długość rekonwalescencji na jaką pacjent może sobie pozwolić.

Przebieg zabiegu

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry, po czym następuje przyłożenie głowicy, która emituje impulsy z określoną siłą, częstotliwością i głębokością, co powoduje odparowywanie wody z wierzchniej warstwy. W trakcie zabiegu wykorzystywana jest chłodziarka, Zimmer Cyro6 , aby poprawić komfort pacjenta, zmniejszając ból i obrzęk.

Ilość zabiegów resurfacingu dostosowywana jest w zależności od problemu, oczekiwań pacjenta oraz czasu jaki może przeznaczyć na rekonwalescencję.

Co ze skórą po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu skóra staje czerwona i obrzęknięta. Następnego dnia po zabiegu w zależności od stopnia odparowania, na skórze zaczyna pojawiać się zbrązowienie których złuszczenie nastąpi w ciągu kilku lub kilkunastu dni.

Do zabezpieczenia skóry przed wnikaniem drobnoustrojów, które mogą powodować stan zapalny lub doprowadzić do zakażenia, można stosować preparaty ochronne.

Umówi się na wizytę, zwiększ swój komfort życia.

Kontakt

Kto powinien skorzystać z zabiegu, a kto raczej nie?

Z resurfacingu powinny skorzystać osoby, u których widoczne są głęboko położone przebarwienia różnego pochodzenia, blizny pooperacyjne, pozapalne blizny trądzikowe, głębokie zmarszczki oraz ziemisty odcień skóry, oraz te, których skóra utraciła jędrność i strukturę.

Przed skorzystania z zabiegu wstrzymać powinny się osoby: ze skłonnością do powstawania bliznowców, stosujące sterydy i retinoidy doustne w ciągu ostatnich 6 miesięcy, z zaburzeniami krzepnięcia krwi, stosujące leki zmniejszające krzepliwość krwi oraz leki światło uczulające, z padaczką, chorobą nowotworową i rozrusznikiem serca, z chorobami hormonalnymi, zakażeniami wirusowymi, czynnymi chorobami autoimmunologicznymi, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, osoby z aktywnymi chorobami i czynnymi infekcjami skóry, a także osoby ze skórą bardzo suchą i wrażliwą oraz z bielactwem. Na zabieg nie powinny decydować się także osoby ze świeżą opalenizną oraz te, które mają wygórowane oczekiwanie wobec efektów.

Dodatkowo na 2-3 tygodnie przed wykonaniem zabiegu nie wolno używać ziół takich jak dziurawiec i nagietek, depilować skóry poddawanej zabiegowi i jej okolic oraz stosować peelingów, a na 24 godziny przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu, ani stosować kosmetyków na bazie alkoholu.

Niedostosowanie się do wyżej wymienionych zaleceń i przeciwwskazań może spowodować poparzenia skóry oraz jej przebarwienia.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę?

Skontaktuj się z nami już dziś!

Kontakt