Usuwanie blizn i blizn potrądzikowych

Blizny zanikowe można skutecznie usunąć laserem

Blizny zanikowe to charakterystyczne ubytki w skórze, które najczęściej są niechcianymi pamiątkami po trądziku skórnym. Jeśli mamy je na swojej twarzy, nawet wyleczona cera nadal nie będzie wyglądała świeżo i atrakcyjnie, ponieważ niewielkie dołeczki w skórze załamują światło i tworzą nieestetyczny efekt „dziurek” na skórze.

Ten typ blizn jest ściśle powiązany z twarzą, szyją  i dekoltem, ponieważ skóra w tych miejscach nie goi się przez nadbudowanie, a najczęściej właśnie przez zanikanie tkanki. Efekt nasila ręczne usuwanie strupków, czy przerywanie ciągłości skóry chorej na trądzik, co jest częstym błędem popełnianym przez osoby z cerą trądzikową. Na szczęście, dawne błędy można odwrócić za pomocą odpowiedniej terapii. W szczególności, jeśli blizn zanikowych na twarzy jest dużo, warto pomyśleć o ich usunięciu w klinice medycyny estetycznej.

Białostocki gabinet Lasermedica przychodzi z pomocą pacjentom, którzy chcieliby odzyskać gładką cerę po przebytym trądziku. Usuwanie blizn potrądzikowych, czy też innych blizn zanikowych odbywa się za pomocą lasera Erbowo Yagowego, który stanowi na ten moment najskuteczniejszą i najszybszą metodę pozbycia się niechcianego defektu estetycznego.

Dobra wiadomość jest taka, że nawet jeśli blizny są z nami od lat, odpowiednia terapia laserowa dobrana przez specjalistę jest w stanie w bardzo dużym stopniu lub całkowicie usunąć blizny zanikowe.

Umówi się na wizytę, zwiększ swój komfort życia.

Kontakt

Zalety usuwania blizn zanikowych laserem Erbowo Yagowym

Lasermedica z Białegostoku specjalizuje się w usuwaniu blizn zanikowych laserem Erbowo Yagowym. Na czym polega jego skuteczność? Jest to urządzenie, które emituje fale o maksymalnej długości zgodnej z poziomem absorpcji wody. W praktyce oznacza to, że laser Er: Yag jest w stanie w najbezpieczniejszy sposób pomóc naszej skórze bez ryzyka poparzeń zabiegowych.

Skuteczność zabiegu jest tak wysoka, ponieważ laser Erbowo Yagowy działa na wszystkie warstwy skóry i pobudza je do regeneracji. Po zabiegu naskórek złuszczy się w naturalny sposób i będzie nadbudowywał, co powoduje zmniejszenie blizn zanikowych, ale nie tylko. Działanie fal na skórę właściwą spowoduje, że przebudowane zostaną włókna kolagenowe, czyli jej najważniejszy budulec. Podgrzanie tych białek podczas zabiegu powoduje ich skrócenie i skręcenie, co niesie za sobą szereg pozytywnych skutków.

Skóra po zabiegu laserem Erbowo Yagowym będzie wieloaspektowo pobudzona do regeneracji. Spowoduje to spłycenie blizn zanikowych, przy jednoczesnej poprawie kolorytu skóry, który stopniowo będzie się wyrównywał oraz jej elastyczności. Zregenerowana po zabiegu laserowym skóra lepiej zatrzymuje wodę w warstwach skóry, dzięki czemu staje się bardziej świetlista. Ten fakt z kolei powoduje, że spłycające się blizny są jeszcze mniej widoczne, co pozwala w szybszy sposób uzyskać zadowalający efekt estetyczny.

Zabiegi spłycania blin zanikowych laserem Er: Yag są jednocześnie najskuteczniejszą, najszybszą i najbezpieczniejszą dla pacjenta metodą leczenia tego typu ubytków skórnych.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę?

Skontaktuj się z nami już dziś!

Kontakt