logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Czym się różni laser Fotona Dynamis Sp od lasera Fotona Spectro?

Laseroterapia znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, wykorzystując specjalistyczne urządzenia, pozwalające na wykonywanie precyzyjnych i możliwie jak najmniej inwazyjnych zabiegów. Wśród najpopularniejszych i zarazem najbardziej skutecznych znajdują się Fotona Dynamis Sp oraz Fotona Spectro. Do jakich zabiegów są wykorzystywane i czym się różnią?

Fotona Dynamis Sp – połączenie lasera Nd:YAG i Er:YAG

Fotona Dynamis Sp jest aparatem łączącym w pojedynczym systemie laserowym działanie ablacyjne i nieablacyjne. Ablacja skóry bądź naskórka prowadzona jest mikron po mikronie z dużą precyzją i kontrolą zabiegową. Pacjent odczuwa wyższy komfort, a okres rekonwalescencji jest niepodważalnie krótszy niż w przypadku zabiegów wykonywanych innymi aparatami. Nieablacyjne głębokie efekty termalne i zimna ablacja w jednym sprawia, że laser wykorzystywany jest z powodzeniem do przeprowadzania zabiegów odmładzających, leczenia blizn trądzikowych, redukowania zmarszczek i usuwania przebarwień. Technologia lasera erbowo-yagowego uzupełniona nieablacyjnym działaniem lasera neodymowo-yagowego oraz wbudowana technologia kontroli zwrotnej impulsu (EFC) pozwala doprowadzić do natychmiastowego wzrostu temperatury jedynie w docelowych strukturach, bez podgrzewania sąsiednich tkanek. Urządzenie wyposażone jest w system VSP, czyli zmienny kwadratowy impuls, który wytwarza równy rozkład energii impulsu, bez niebezpiecznych skoków, które występują w wielu innych aparatach laserowych.

Jak działa laser Fotona Spectro i czym różni się od Dynamis Sp?

W odróżnieniu od Fotona Dynamis Sp laser Fotona Spectro służy do przeprowadzania szybkiej, zimnej ablacji. Długie impulsy pozwalają sięgać do głębszych struktur bez uszkodzenia naskórka dzięki niskiej absorpcji przez chromofory tkanki oraz homogenicznej penetracji. To sprawia, że jest bezpieczny dla każdego typu skóry. Przy użyciu lasera Fotona Spectro wykonuje się zabiegi usuwania owłosienia oraz zabiegi naczyniowe.

Z uwagi na szeroki obszar zastosowania, laser Fotona Dynamis Sp przewyższa pozostałe aparaty.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej