CZYM JEST LINSCAN I JAK DZIAŁA ?

Linscan jest to najefektywniejszy laser diodowy 808 nm wykorzystywany do depilacji laserowej. Jego mechanizm działania polega na skanowaniu liniowym. W praktyce oznacza to to, że wiązka lasera skanuje obszar zabiegowy o powierzchni 7,5 cm2 równomiernie deponując energię w tkance. Proces ten zajmuje ok. 0,5 -1 sekundy oraz przypomina w działaniu kserokopiarkę. Laser wychwytuje melaninę w mieszku włosowym aby ją jak najlepiej usunąć. Laser diodowy Linscan jest obecnie najlepszym urządzeniem do permanentnego usunięcia owłosienia.

JAKIE SĄ ZALETY SKANOWANIA LINIOWEGO ?

Szybkość: duży obszar zabiegowy wymaga zaledwie kilku przystawień głowicy, co pozwala na osiągnięcie bardzo krótkiego czasu zabiegu (czas depilacji takiego obszaru jak plecy: 15 – 20 minut).
Efektywność: wysoka gęstość mocy w wiązce lasera (do 100 J/cm2) umożliwia osiągnięcie wysokich fluencji przy krótkich impulsach (np. 40 J/cm2 przy 20 ms).
Bezpieczeństwo: dzięki liniowemu skanowaniu zmniejszamy do minimum ryzyko poparzenia oraz powikłań pozabiegowych. Dodatkowym atutem jest technologia MCT – technologia bezbolesnego usuwania owłosienia, która wprowadza laserową epilację na nieosiągalny do tej pory poziom komfortu pacjenta.
Prosta obsługa: intuicyjny interfejs oraz automatyczny dobór parametrów zabiegu do fototypu skóry i rodzaju włosów.

Czym jest technologia MCT w laserze LINSCAN?

TECHNOLOGIA MCT (z ang. Motion Control Technology) jest to metoda zmniejszająca odczucie dyskomfortu podczas zabiegu. Polega ona na tym, iż osiągana temperatura jest wyższa niż w trybie standardowym (tryb standardowy – temperatura osiągana jest podczas jednego impulsu), ale dzięki specjalnemu 4-sekwencyjnemu skanowaniu liniowemu, pacjent nie odczuwa dyskomfortu. W trybie MCT zaprogramowany czas przerwy między impulsami jest krótszy niż czas relaksacji termicznej grubszych włosów. Dzięki temu ciepło rozprasza się po całym mieszku włosa i skutecznie niszczy jego komórki macierzyste.

Urządzenia, w których wiązka światła jest w ruchu podczas aplikacji, stanowią rewolucyjne podejście do laserowego usuwania owłosienia. Laser emituje wiązkę o dopasowanej do pacjenta fluencji, natomiast użytkownik w odpowiednim tempie przesuwa głowicę w celu uniknięcia przegrzania tkanek.

Metoda MCT w laserze LinScan stanowi rozwinięcie tej innowacyjności. Energia podczas całego automatycznego skanowania dostarczana jest w kilku etapach w celu uzyskania równomiernego obszaru zabiegowego.

CZY USUWANIE OWŁOSIENIA LASEREM LINSCAN JEST SKUTECZNE ?

Skuteczności stosowania lasera LinScan w usuwaniu owłosienia dowiodły testy kliniczne przeprowadzone przez profesora Uwe Paascha z Uniwersytetu z Lipsku. Testy te dowodzą, iż laser diodowy ze skanowaniem liniowym osiąga wysoką efektywność w zabiegach usuwania owłosienia. Średnio ok 80 % mieszków włosowych laser uszkadza już po 4 zabiegu.

 

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY LASEREM LINSCAN A INNYMI SYSTEMAMI DIODOWYMI ?

Największą różnicą jest zintegrowany z głowicą system chłodzenia. Szkło szafirowe o powierzchni 7,5 cm jest w stanie schłodzić skórę tak by klient nie czuł bólu podczas zabiegu przy zachowaniu wysokich parametrów zabiegowych.

JAKIE SĄ ZALETY LASERA LINSCAN ?

Inteligentne oprogramowanie: laser zawiera intuicyjny panel dotykowy, który zapewnia prostą i przejrzystą obsługę pulpitu.
Zoptymalizowane procedury usuwania owłosienia: tryb standardowy (duża moc i powierzchnia zabiegowa) oraz tryb MCT (bezbolesne usuwanie owłosienia).
Mocne chłodzenie kontaktowe: okienko szafirowe może zostać schłodzone do temperatury 0 st. C. Zabiegi są szybkie i komfortowe dla wszystkich fototypów skóry.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZABIEGU ?

Pierwszy zabieg jest zawsze poprzedzony konsultacją.
Przed wykonaniem zabiegu zaleca się ogolenie skóry. W tym celu należy stosować tylko maszynkę do golenia.
Nie zaleca się stosowania balsamów tuż przed zabiegiem.
Tydzień przez wykonaniem zabiegu należy odstawić kremy depilujące.
Zaleca się zaprzestanie mechanicznej depilacji miejsc zabiegowych ok. 1 miesiąc przed zabiegiem.
Nie opalać miejsca poddawanego zabiegowi przynajmniej 2 tygodnie przed zabiegiem i 2 tygodnie po zabiegu (słońce, solarium, samoopalacze).
W trakcie konsultacji należy poinformować osobę wykonującą zabieg o stanie zdrowia oraz zażywanych lekach.
Nie zaleca się stosowania różnego rodzaju zabiegów mechanicznych i chemicznych w miejscu poddanym zabiegowi (np. mikrodermabrazja, peelingi mechaniczne, peelingi chemiczne)
Nie należy stosować preparatów zawierających retinol, kortykosterydy oraz antybiotyków. Przyjmowanie tych substancji może przyczynić się do powstania przebarwień w miejscu zabiegowym.
W przypadku stosowania terapii hormonalnej depilacja laserem może być mniej skuteczna i będzie wymagane wykonanie większej ilości zabiegów.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • Ciąża
 • Karmienie piersią
 • Cukrzyca
 • Stany przedrakowe i nowotwory złośliwe
 • Skłonność do powstawania bliznowców
 • Bielactwo
 • Łuszczyca, liszaj płaski
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Leki: przeciwgrzybiczne, przeciwbólowe, antydepresanty, antybiotyki, leki hormonalne, preparaty zawierające retinol
 • Epilepsja
 • Intensywna opalenizna

ZALECANA ILOŚĆ ZABIEGÓW

Zaleca się wykonanie serii zabiegowej składającej się od 5 do 7 zabiegów w celu skutecznego usunięcia zbędnego owłosienia. Zabiegi wykonuje się w odstępach od 4 do 6 tygodni.

CENA :

górna warga 100 zł

broda 150-250 zł

pachy 150 – 200 zł

ramię

przedramię

plecy 400 – 800 zł

bikini płytkie 150 zł

bikini głębokie 350 zł

szpara pośladkowa 100 zł

linia biała 100 – 200 zł

uda 300 – 350 zł

łydki 300 – 350 zł

całe nogi 600- 700