Laseroterapia to nieustannie rozwijająca się dziedzina medycyny, która umożliwia szybkie i skuteczne usuwanie zmian skórnych z krótkim okresem rekonwalescencji. Selektywne działanie lasera pozwala na precyzyjne kierowanie impulsu i oddziaływanie na tkanki zmienione chorobowo. Jakie zmiany skórne można usunąć w gabinecie laseroterapii i jak przebiega proces usuwania narośli? Czy do zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować?
Wśród narośli, które kwalifikują się do usunięcia za pomocą lasera, znajdują się:
Jest wiele przyczyn powstawania znamion skórnych – od niewłaściwej syntezy białek aż po nagromadzenie się melanocytów w jednym obszarze tkanki. Bez względu na to, czy mamy do czynienia ze zmianą barwnikową, czy naroślą, podczas zabiegu laserowego usuwania znamion skórnych dochodzi do odparowania tkanki zmienionej chorobowo i pozostawienia wyłącznie zdrowych komórek. Nowoczesna terapia laserowa umożliwia usunięcie znamion w zaledwie kilka sekund, nie pozostawiając blizn ani śladów pozabiegowych.
Podczas usuwania narośli dochodzi do przerwania ich ciągłości. Działanie lasera, podobnie jak w przypadku znamion barwnikowych, prowadzi do odparowania tkanek zmienionych chorobowo.
Wizyty u dermatologa poprzedzającej zabieg laserowy wymagają w szczególności zmiany barwnikowe w celu wykluczenia złośliwego charakteru zmiany. Jeśli u pacjenta nie występują przeciwwskazania do przeprowadzenia laserowego usunięcia znamion skórnych, w innych przypadkach zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Natomiast po zabiegu zaleca się dezynfekowanie miejsca zabiegowego oraz unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce.
Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej