Efektywność i krótki okres rekonwalescencji po zabiegu sprawiają, że zastosowanie laserów staje się coraz bardziej powszechne. Wybierane zarówno do leczenia zmian chorobowych, jak i poprawiania niedoskonałości skóry, znajdują zastosowanie w gabinetach medycyny estetycznej, ginekologii i dermatologii. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się tej ostatniej dziedzinie, a dokładniej – laserowemu usuwaniu zmian skórnych. Wyjaśnimy, kiedy laseroterapia prowadząca do usunięcia zmian skórnych jest wskazana, a także jakie zmiany można usunąć laserem.
Zmiany skórne to wykwity pojawiające się na ciele, które najczęściej mają charakter łagodny. To warunek zastosowania laseroterapii w celu usunięcia zmiany, ponieważ światło lasera nieodwracalnie niszczy tkankę, co uniemożliwia wykonanie badania histopatologicznego. Jeśli zmiana skórna nie budzi wątpliwości i jest łagodna, może zostać usunięta przy użyciu lasera. Wśród wskazań do laserowego usunięcia zmian skórnych znajdują się:
Zabiegi laserowe usuwające zmiany skórne cechuje wysoka skuteczność i satysfakcjonujący efekt uzyskiwany przy minimalnym czasie rekonwalescencji. Podczas zabiegu światło lasera Fotona Dynamis Sp oddziałuje na skórę, absorbując wodę zawartą w tkankach zmiany skórnej. W rezultacie dochodzi do odparowania zmiany do poziomu zdrowej tkanki i wytworzenia strefy koagulacji. Niewątpliwą zaletą zabiegu laserowego usunięcia zmian skórnych docenianą przez pacjentów jest całkowite zniknięcie zmiany, bez pozostawienia śladów i blizn. To tzw. zimna ablacja, będąca odwrotnością koagulacji, dlatego po usunięciu nie zostają blizny. Dodatkowo zabieg jest jednorazowy i nie wymaga powtórzenia.
Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej