WYSIŁKOWE NIETRZYMANIE MOCZU
Nietrzymanie moczu to przypadłość która dotyka ok 40 % kobiet. To schorzenie z którym zmagają się nie tylko osoby starsze i kobiety po porodzie, młode osoby również cierpią na tą przykrą przypadłość. Niestety wciąż jest wstydliwym tabu o którym mówi się niechętnie licząc że problem sam zniknie. Tymczasem wczesna diagnostyka powoduje że leczenie schorzenia we wczesnych stadiach jest bardzo szybkie i skuteczne. Pacjentka może uniknąć bolesnego zabiegu chirurgicznego z długim okresem rekonwalescencji.

OBJAWY
Najczęstszym objawem wysiłkowego nietrzymania moczu jest jest wyciekanie moczu podczas zwykłych czynności takich jak : ćwiczenia fizyczne, podnoszenie ciężkich przedmiotów, śmiech, kaszel, kichanie. Nieleczone schorzenie, lub niewłaściwe leczenie powoduje pojawienie się wielu powikłań np. nawracające zapalenia pęcherza moczowego, stany zapalne w obrębie narządów intymnych.

Obniżony pęcherz i zmiana kąta nachylenia w stosunku do cewki, uniemożliwia jej dokładne domknięcie, skutkuje to brakiem kontroli nad zatrzymywaniem moczu. Wielu Pacjentkom wydaje się, że delikatne „popuszczanie” moczu zniknie samo, jednak na ogół nie znika – przeciwnie – pogłębia się, bowiem niestymulowane mięśnie wiotczeją i stają się coraz słabsze.
Dlatego laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu rekomendujemy szczególnie Pacjentkom, które dostrzegają u siebie wczesne objawy schorzenia i wszystkim tym, które nie podjęły dotychczas leczenia.

SZCZEGÓŁY ZABIEGU
Zabieg jest całkowicie bezbolesny, wykonywany bez znieczulenia. Nie wymaga on ze strony Pacjentki żadnego dodatkowego przygotowania, natomiast cała procedura zajmuje nie więcej niż 30 minut.

Leczenie wysiłkowego nieotrzymania moczu polega na przywróceniu napięcia i sprężystości mięśni dna miednicy oraz górnej ściany pochwy. W tym celu stosujemy metodę leczenia laserem Erbowo-Yagowym Fotona Dynamis Sp. Wiązka lasera stymuluje namnażanie włókien kolagenowych oraz sprzyja obkurczaniu istniejących tkanek poddawanych zabiegowi. Metoda prowadzi przede wszystkim do wzmocnienia powięzi wewnątrzmiedniczej, ścian pochwy oraz całego obszaru ujścia cewki moczowej, co powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej oraz przywraca jej prawidłowe napięcie a tym samym funkcjonalność.

EFEKTY ZABIEGU
Zabieg laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu jest na ogół przeprowadzany jednorazowo, a jego efekty są zauważalne bardzo szybko. Po terapii laserowej zdecydowanie poprawia się kondycja tkanek odpowiedzialnych za prawidłowe podtrzymywanie pęcherza – stają się one jędrniejsze i bardziej elastyczne. Dzięki temu dolegliwość ustępuje i Pacjentka może cieszyć się zdecydowaną poprawą komfortu życia. Dla podtrzymania efektów zabiegu jak najdłużej, rekomendujemy rozpoczęcie regularnych ćwiczeń mięśni Kegla.

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT
Jeśli problem dotyczy młodej osoby po porodzie efekt utrzymuje się przez długie lata lub do następnego porodu gdzie zawsze istnieje ryzyko nadmiernego rozciągnięcia tkanek. Wzmocnienie tkanek i ćwiczenie mięśni Kegla może spowodować że następny poród nie będzie skutkował dolegliwością nietrzymania moczu. W przypadku kobiet w okresie menopauzy po zabiegu laserowym należy stosować terapię zastępczą która znacznie przedłuży efekty zabiegu i wyeliminuje na stałe wysiłkowe nietrzymanie moczu.

CENA ZBIEGU
1 zabieg 1800 zł
2 zabiegi 3000 zł

WSKAZANIA POZABIEGOWE
Pacjentka może wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Możliwe jest okazjonalne wystąpienie przesięku surowiczego – w takim przypadku zalecamy stosowanie podpasek higienicznych. Zalecane jest też zdecydowane unikanie stosunków płciowych od 3 do 4 tygodni od zabiegu.