Metodę frakcyjnej fototermolizy opracowano, by skrócić okres rekonwalescencji przy zachowaniu skuteczności zbliżonej do tradycyjnych zabiegów laserowych. Efektem jest minimalnie inwazyjny zabieg mający na celu usunięcie zmarszczek, efekt liftingu oraz zagęszczenie i wygładzenie skóry. Jak działa i do przeprowadzania jakich zabiegów wykorzystuje się laser frakcyjny?
Laser frakcyjny wykorzystuje zjawisko fototermolizy frakcyjnej, czyli podzielonej wiązki światła laserowego wnikającego w głąb skóry, gdzie tworzą tzw. strefy mikrotermalne. Ciepło prowadzi do zmian w obrębie włókien kolagenowych, których część ulega obkurczeniu, a część z nich reorganizacji i syntezie skutkującej poprawą wyglądu skóry. Laser frakcyjny oddziałuje na małe powierzchnie – frakcje, które otoczone są zdrowymi tkankami. Dzięki temu proces gojenia jest krótszy niż w przypadku pozostałych metod laserowych.
Zabiegi frakcjonowania z powodzeniem wykorzystuje się w walce ze zmianami skórnymi związanymi z utratą kolagenu i elastyny następującej z upływem czasu. Działanie lasera frakcyjnego pobudza tkanki do naturalnych procesów regeneracyjnych, w wyniku których następuje zwiększenie aktywności fibrblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu. Skóra staje się bardziej napięta i zagęszczona. Frakcjonowanie skóry przeprowadza się w celu usunięcia zarówno płytkich, jak i głębokich zmarszczek, blizn potrądzikowych, pooperacyjnych i pooparzeniowych, a także przebarwień posłonecznych. Z zabiegu mogą skorzystać osoby borykające się z rozstępami w każdym miejscu na ciele. Rozszerzone pory i nierówności skóry zostają wygładzone, a struktura skóry ujednolicona i wyrównana. Znikają wszelkie przebarwienia i zmiany pigmentacyjne.
Zaletą zabiegu jest możliwość przeprowadzania go na każdej części ciała i u osób w każdym wieku po wykluczeniu przeciwwskazań, takich jak ciąża i okres karmienia piersią, infekcje skóry.
Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej