Laserowe zamykanie naczynek to zabieg pozwalający na bezinwazyjne domknięcie rozszerzonych naczyń krwionośnych i przywrócenie skórze jednolitego kolorytu. To jedna z najskuteczniejszych metod, która wsparta odpowiednią pielęgnacją i stylem życia, daje trwałe efekty nawet w przypadku cery typowo naczyniowej. Jak przebiega laserowe zamykanie naczyń i kiedy warto się na niego zdecydować?
Zanim poruszymy temat wskazań do laserowego zamykania naczynek, wyjaśnimy, co sprawia, że naczynka pękają. Naczynia włosowate znajdujące się pod skórą mogą ulec rozszerzeniu z wielu przyczyn. Wśród głównych wymienia się uwarunkowania genetyczne, ale na pojawienie się tzw. pajączków wpływ mają również czynniki środowiskowe, styl życia oraz niektóre składniki diety. Początkowo na skórze pojawia się zaczerwienienie i rumień. Brak reakcji we właściwym czasie prowadzi do powstania wyraźnego i trwałego rozszerzenia naczyń krwionośnych widocznych przez naskórek. Mają różne rozmiary i w zależności od czynników mogą pojawiać się w każdym wieku.
Wskazaniem do przeprowadzenia laserowego zamykania naczynek jest pojawienie się widocznych i trwałych pajączków. Regularna obserwacja skóry pozwoli zauważyć, czy zaczerwienienie z upływem czasu znika, czy jest stale widoczne. Aby nie doprowadzić do pękania naczynek i łączenia się ich w rozległe struktury zaleca się stosowanie odpowiedniej pielęgnacji oraz skorzystanie z zabiegów z użyciem lasera. Zamykanie naczyń laserem wykonuje się zarówno w przypadku pajączków na twarzy, jak i nogach. Metoda przeznaczona jest dla osób, które borykają się z naczyniakami płaskimi i rubinowymi, poikilodermami oraz malformacjami naczyniowymi. Metoda laserowego zamykania rozszerzonych naczyń jest tak skuteczna, ponieważ oddziałuje bezpośrednio na naczynia krwionośne, prowadząc do obkurczenia ścianek i zamknięcia naczyń. Selektywne działanie aparatu pozwala kierować światło lasera wyłącznie w miejsca zmian skórnych, bez oddziaływania na zdrową tkankę.
Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej