logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Wybielanie części intymnych

Laserowe wybielanie części intymnych to nieinwazyjny zabieg, którego efektem jest rozjaśnienie skóry warg sromowych lub odbytu. Laseroterapia to skuteczna i bezpieczna metoda, której pierwsze rezultaty zauważalne są już po jednej wizycie, a końcowy efekt ściśle uzależniony od indywidualnych uwarunkowań.

Na czym polega laserowe wybielanie okolic intymnych?

Podczas zabiegu laserowego wybielania okolic intymnych światło lasera oddziałuje bezpośrednio na melaninę, czyli naturalny barwnik w organizmie, który nagromadził się w niewłaściwej ilości w okolicach intymnych. W wyniku działania lasera melanina zostaje usunięta z organizmu w przeciągu dwóch tygodni od wykonania zabiegu. Dodatkową zaletą zabiegu jest stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do odmłodzenia, ujędrnienia i napięcia skóry.

Wskazania do zabiegu

Zabieg laserowego wybielania okolic intymnych polecany jest osobom:

  • chcącym rozjaśnić skórę odbytu, warg sromowych lub krocza,
  • u których występują przebarwienia okolic intymnych spowodowane czynnikami genetycznymi, hormonalnymi bądź zewnętrznymi,
  • chcącym odmłodzić i ujędrnić skórę wokół okolic intymnych,
  • których przebarwienia intymne nie mogą być zniwelowane przy pomocy maści wybielających,
  • chcącym poprawić swój komfort psychiczny i wizualny związany z wyglądem miejsc intymnych.

Przed i po zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu zaleca się kobietom wykonanie określonych badań ginekologicznych i cytologicznych. Analizę zdrowia pacjenta omawia się podczas obowiązkowej konsultacji poprzedzającej zabieg. Nieprawidłowe wyniki mogą stanowić przeciwwskazanie do wykonania terapii.

By utrzymać efekt wybielenia okolic intymnych, należy stosować się do zaleceń wydanych przez lekarza. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort wywołany podrażnieniem, zaczerwienieniem i pieczeniem strefy poddawanej laseroterapii. Uczucie to jest naturalną reakcją organizmu i ustępuje w ciągu 24 h od wykonania zabiegu. Po terapii pacjent nie wymaga rekonwalescencji i może od razu wrócić do codziennej aktywności. Zaleca się jednak unikanie wahań temperatur, gorących kąpieli, dużego wysiłku fizycznego oraz podnoszenia ciężarów przez okres 7 dni od wykonania zabiegu. Wskazana jest również wstrzemięźliwość płciowa.

Jak przebiega laserowe wybielanie okolic intymnych?

Przed laseroterapią nakłada się znieczulenie powierzchniowe na obszar poddawany zabiegowi. Nie jest to czynność obowiązkowa – wszystko zależy od preferencji i wytrzymałości na ból pacjenta. Terapia jest bezbolesna, jednak w trakcie jej wykonywania pacjent może odczuwać ciepło i mrowienie. Zabieg wybielania części intymnych polega na naświetlaniu przez lekarza okolicy zabiegowej odpowiednio dobraną do pacjenta wiązką laserową. Urządzenie niszczy komórki zawierające nadmiar barwika, jednocześnie pobudzając produkcję kolagenu. Na miejscu wadliwych tkanek pojawiają się nowe, zdrowe komórki. Cały zabieg trwa od 10 do 30 minut.

Rekomendowana ilość zabiegów

Ilość zabiegów niezbędna do uzyskania satysfakcjonującego efektu zależna jest od indywidualnych skłonności i preferencji pacjenta. Pierwsze efekty wybielania widać już po 1 wizycie, jednak w niektórych przypadkach należy powtórzyć zabieg 2 lub 3 razy. Podczas wykonywania serii zabiegów laserowych powinno się zachowywać 4 tygodniowy odstęp czasowy między wizytami.

Efekty laserowego wybielania części intymnych

Zabieg wpływa pozytywnie na poprawę zdrowia zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Zapobiega ewentualnym suchościom, pieczeniu oraz infekcjom. Za efekty terapii uznaje się wyrównanie kolorytu skóry, likwidację dolegliwości okolic intymnych oraz przywrócenie estetyki warg i sromu. Ponadto laserowe wybielanie okolic intymnych przyczynia się do ich rewitalizacji, ujędrnienia oraz zwiększenia przyjemności z odbywania stosunków seksualnych. Miejsca poddane zabiegowi stają się bardziej uwrażliwione, dzięki czemu zwiększa się również intensywność doznań.

Przeciwwskazania do zabiegu

Za przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu uznaje się:

  • nieprawidłowy wynik cytologii,
  • choroby nowotworowe,
  • ciążę i okres laktacyjny,
  • trwającą miesiączkę,
  • infekcje pochwy i sromu,
  • uszkodzenia naskórka w okolicy zabiegowej,
  • nieuregulowaną cukrzycę,
  • padaczkę,
  • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej