logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Leczenie chrapania

Laserowe leczenie chrapania to skuteczna i bezbolesna metoda stosowana jako alternatywa dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Zabieg rekomendowany jest osobom borykającym się z problemem chrapania, u których powszechne metody leczenia, takie jak aerozole czy aparaty zewnątrzustne nie przyniosły efektów, a które chcą uniknąć zabiegów z zakresu chirurgii z długim okresem rekonwalescencji.

Wskazania do zabiegu

Zabieg zalecany jest w przypadku występowania chrapania, a także bezdechu śródsennego. Oba przypadki mają niekorzystny wpływ na kondycję organizmu oraz komfort psychiczny. Wynikające ze zmniejszającej się drożności struktur gardła i nosa mogą prowadzić do niedotlenienia organizmu. To z kolei przekłada się na pogorszenie samopoczucia. Pacjenci odczuwają zmęczenie, bóle głowy i obniżoną koncentrację. Przyczyną chrapania jest wiotczenie i osłabienie mięśniówki gardła, dlatego celem zabiegu jest stymulacja włókien kolagenowych i zwiększenie sprężystości gardła.

Przebieg laserowego leczenia chrapania

Laserowe leczenie chrapania jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezbolesnym – nie wymaga podania pacjentowi znieczulenia. Dodatkowo po zabiegu nie ma okresu rekonwalescencji. Podczas laseroterapii wiązka lasera kierowana jest w kierunku odpowiednich struktur gardła w celu podgrzania tkanek języczka, łuków podniebnych, podniebienia miękkiego, a także bocznych części języka. W obszarze zabiegowym powstają mikrouszkodzenia, które w procesach regeneracyjnych prowadzą do obkurczania się i zmniejszenia stopnia wiotkości.

Przed i po zabiegu

Zabieg nie wymaga żadnych przygotowań przed. Po zabiegu nie ma ograniczeń w jedzeniu i piciu. Brak okresu rekonwalescencji po zabiegu pozwala powrócić pacjentowi od razu do codziennych czynności. Pierwsze efekty laseroterapii zauważalne są już po około 4-6 tygodniach. Czas ten niezbędny jest do wzmocnienia włókien kolagenowych w naturalnym procesie regeneracji.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej