Mezoterapia igłowa to zabieg mający na celu rewitalizację i ujędrnienie skóry całego ciała. Pacjentom oferujemy dwa zabiegi różniące się wykorzystaniem substancji czynnej – mezoterapię kwasem hialuronowym oraz mezoterapię osoczem bogatopłytkowym (tzw. wampirzy lifting). Kurację można stosować na różne części ciała, w tym twarz, szyję, dekolt, skórę głowy, czy wewnętrzną stronę ramion i ud. Efektem zabiegu jest ujędrnienie i napięcie skór, redukcja zmian potrądzikowych oraz cellulitu.
Zabieg mezoterapii igłowej polega na wykonywaniu drobnych iniekcji, za których pośrednictwem pod skórę wprowadza się substancje czynne. Nie tylko działanie preparatów przyczynia się do poprawy kondycji skóry – efektem samych iniekcji jest poprawa mikrokrążenia w tkance podskórnej i poprawienie metabolizmu komórek prowadzące do głębokiej rewitalizacji skóry.
Mezoterapia kwasem hialuronowym lub osoczem bogatopłytkowym zalecana jest w przypadku utraty napięcia i elastyczności skóry spowodowanym osłabieniem mięśni twarzy występującym z wiekiem. Z metody mogą skorzystać osoby pragnące zniwelować zmarszczki i efekt fotostarzenia się skóry, rozszerzone pory i pękające naczynka. Mezoterapia daje dobre efekty w przypadku blizn potrądzikowych.
W zależności od potrzeb pacjenta zasadnicza część zabiegu może być poprzedzona nałożeniem kremu znieczulającego. Nie jest to jednak czynność obowiązkowa. Kuracja jest przeprowadzana przez wyspecjalizowanego lekarza medycyny estetycznej, który po wstępnej konsultacji dobiera właściwą substancję czynną. Potem na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę nakłada się peeling medyczny. Dzięki tej czynności zwiększa się szybkość wnikania składników aktywnych z preparatu. Następnie lekarz wykonuje serię nakłuć igłą, podczas których wstrzykuje się odpowiednio dobrany do cery pacjenta koktajl lub mieszankę koktajli. Cały zabieg trwa od 30 do 60 minut.
Bezpośrednio po wykonaniu mezoterapii igłowej mogą pojawić się zasinienia oraz obrzęk, które mijają zazwyczaj w ciągu kilku dni. Okres regeneracji naskórka trwa od 1 do 2 tygodni. W tym czasie należy zrezygnować z sauny, basenów, peeling, depilacji oraz intensywnych ćwiczeń. Ponadto na skórę powinno się nakładać jedynie specjalistyczne, silnie nawilżające kosmetyki wspierające działanie terapii. Przez miesiąc od zabiegu trzeba unikać szkodliwych promieni słonecznych i stosować kremy ochronne z filtrem SPF 50.
Już pierwsza wizyta sprawia, że skóra staje się nawilżona i promienna. Jednak, aby osiągnąć trwałe rezultaty, konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów. Rekomenduje się wykonanie od 3 do 6 zabiegów co 1-4 tygodnie. Pierwszy zabieg powierzchownie uelastyczni i nawilży naskórek, natomiast kolejne kuracje przyczynią się do uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów, wspomogą procesy krążenia i opóźnią starzenie się skóry. Po zakończeniu terapii zaleca się regularne wykonywanie tzw. zabiegów przypominających wykonywanych raz na pół roku.
Za przeciwwskazania do wykonania zabiegu uznaje się:
Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej