logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Rewitalizacja pochwy

Laserowa rewitalizacja pochwy to nieinwazyjna i bezpieczna metoda obkurczania ścianek pochwy wykonywana w celu poprawy funkcjonowania narządów rozrodczych. Wykonujemy zabiegi rewitalizacji rozwiązujące problem suchości i zwiotczenia pochwy. Szczególnie zalecany jest w przypadku otarć i infekcji intymnych, a także w okresie menopauzy, postmenopauzy oraz po porodzie siłami natury.

Na czym polega laserowa rewitalizacja pochwy?

Zabieg laserowej rewitalizacji pochwy wykazuje wysoką skuteczność dzięki oddziaływaniu bezpośrednio na fibroblasty odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Wiązka lasera uelastycznia i rewitalizuje pochwę poprzez napięcie tkanek i wzmożenie ilości elastyny w organizmie. Choć głównym efektem, na którym zależy większości naszych klientek, jest zwiększenie satysfakcji z pożycia i zmniejszenie tendencji do zmian chorobowych układu rodnego, po zabiegu zauważalne jest również ujędrnienie warg sromowych, co często związane jest z poprawą samopoczucia i pewności siebie.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

Za wskazania do przeprowadzenia laseroterapii w celu rewitalizacji pochwy uznaje się:

  • trwającą menopauzę,
  • zwiotczenie pochwy,
  • dyskomfort związany z luźnością pochwy,
  • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
  • brak satysfakcji wynikającej ze współżycia,
  • zanikowe zapalenie pochwy.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem należy wykonać określone badania ginekologiczne. W ich skład wchodzą m.in. badanie ginekologiczne (w tym czystość pochwy), cytologiczne oraz badanie moczu. Nieprawidłowe wyniki mogą stanowić przeciwwskazanie do wykonania terapii. Analizy badań zdrowia pacjenta omawia się podczas obowiązkowej konsultacji poprzedzającej zabieg.

Jak przebiega zabieg laserowej rewitalizacji pochwy?

Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga wcześniejszego znieczulenia, jednak, na życzenie pacjentki istnieje możliwość nałożenia miejscowego znieczulenia na zewnętrze ścianki narządów płciowych. Zabieg polega na wprowadzeniu do przedsionka pochwy głowicy lasera na głębokość 10-20 cm. Wiązki emitowane przez urządzenie oddziałują na ścianki pochwy i powodują kurczenie się tkanej, uelastycznianie błony śluzowej oraz stymulację produkcji włókien kolagenowych. Zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut. W trakcie jego przebiegu odczuwa się delikatne ciepło.

Zalecenia po zabiegu rewitalizacji pochwy

Tuż po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta. W okolicach pochwy mogą pojawić się łagodne skurcze lub uczucie gorąca. Doznania te są naturalną reakcją organizmu na przeprowadzony wcześniej zabieg i ustępują w ciągu 24 godzin. Po terapii pacjentka nie wymaga rekonwalescencji i może od razu wrócić do codziennej aktywności. Zaleca się jednak unikanie wahań temperatur, gorących kąpieli, dużego wysiłku fizycznego oraz podnoszenia ciężarów przez okres 7 dni od wykonania zabiegu. Wskazana jest również wstrzemięźliwość płciowa.

Rekomendowana ilość zabiegów

W większości przypadków wystarczy 1 zabieg na 2 lata, jednak rekomendowana ilość wizyt zależy od indywidualnych ustaleń i preferencji pacjenta. By efekt rewitalizacji był satysfakcjonujący, poleca się przeprowadzenie 3 zabiegów w miesięcznym odstępie. By zmniejszyć zalecaną ilość zabiegów oraz zwiększyć efektywność zabiegu warto regularnie ćwiczyć mięśnie Kegla. Aktywność ta polega na systematycznym zaciskaniu i rozluźnianiu zespołu mięśni dna miednicy.

Efekty laserowej rewitalizacji pochwy

Chociaż już po pierwszych dniach od zabiegu pacjentka może odczuć różnicę w wyglądzie pochwy, całkowity efekt odczuwalny jest po miesiącu od zakończenia terapii i utrzymuje się do 2 lat. Zabieg laserowego zmniejszania pochwy przyczynia się m.in. do szybszego przywrócenia funkcji pochwy sprzed ciąży, poprawy wyglądu warg sromowych, zwężenia wejścia do pochwy i jej ścianek oraz uelastycznienia blizn po nacięciach powstałych na skutek porodu. Laserowa rewitalizacja pochwy wpływa również pozytywnie na zdrowie intymne i doświadczenia seksualne.

Przeciwwskazania do zabiegu

Za przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu uznaje się:

  • nieprawidłowy wynik cytologii,
  • choroby nowotworowe,
  • ciążę i okres laktacyjny,
  • trwającą miesiączkę,
  • infekcje pochwy i sromu,
  • uszkodzenia naskórka w okolicy zabiegowej,
  • nieuregulowaną cukrzycę,
  • padaczkę,
  • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej