logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Laserowe usuwanie zmian skórnych

Laserowe usuwanie zmian skórnych to zabieg polegający na bezkrwawym zamknięciu naczyń limfatycznych i krwionośnych w miejscu, w którym znajduje się narośl, czego efektem jest skuteczna likwidacja zmian i uzyskanie zdrowego naskórka po okresie rekonwalescencji. Zakres naszych usług obejmuje laserowe usuwanie brodawek, kurzajek i narośli, a także naczyniaków, pieprzyków i włókniaków.

Jak działa zabieg laserowego usuwania zmian skórnych?

Podczas zabiegu wiązka lasera oddziałuje na chorą tkankę, doprowadzając do bezkrwawego przerwania jej ciągłości i odparowania zmiany. Zdrowa tkanka regeneruje się przez około 3 tygodnie, tworząc nowy, zdrowy naskórek. Nowoczesna aparatura wykorzystywana podczas zabiegu gwarantuje precyzyjność i sterylność. To bezpieczna metoda, której wielką zaletą jest krótki czas potrzebny na całkowite zagojenie się miejsc poddawanych zabiegowi.

Wskazania do zabiegu

Chirurgii laserowej mogą być poddani pacjenci w każdym wieku – w tym dzieci i kobiety w ciąży.

Za wskazania do zabiegu uznaje się obecność:

  • znamion barwnikowych,
  • brodawek,
  • włókniaków,
  • prosaków,
  • kłykcin kończystych,
  • punktów rubinowych,
  • narośli skórnych.

Jak przebiega laserowe usuwanie zmian skórnych?

Zazwyczaj przed rozpoczęciem laseroterapii na obszar zabiegowy nakłada się preparat znieczulający, jednakże nie jest to konieczne w przypadku powierzchownych nielicznych zmian (np. naczyniaków rubinowych czy brodawek płaskich). Zabieg trwa średnio od 20 do 30 minut – jest to zależne od indywidualnych preferencji i stanu skóry. Podczas zabiegu wiązka lasera kierowana jest na usuwaną narośl. Światło lasera absorbowane jest przez zawartą w tkankach wodę. Działanie to skutkuje odparowaniem zmiany skórnej do poziomu zdrowej tkanki i wytworzeniem strefy koagulacji.

Zalecenia po zabiegu

W miejscu usuniętej zmiany powstaje strupek, który samoistnie odpada po 1-3 tygodniach. Rany należy dezynfekować preparatem zalecanym przez laseroterapeutę. Niewielkie uszkodzenia skóry można przemywać wodą z delikatnym, nieperfumowanym płynem, zaś w przypadku większych ran zaleca się zakładanie przepuszczającego powietrze opatrunku. Strupków wolno pokrywać makijażem. W okresie regeneracji naskórka oraz bezpośrednio po wygojeniu ranek należy unikać promieni słonecznych. W większości przypadków gojenie jest bezbliznowe.

Efekty laserowego usuwania zmian skórnych

Efektem zabiegu jest usunięcie zmian skórnych bez pozostawienia śladu na naskórku. Terapia zamyka naczynia krwionośne do średnicy 0,5 mm, zmniejsza krwawienie oraz przyspiesza czas gojenia ran (minimalizując przy tym ryzyko powstania blizny). Klienci z takich miejscowości jak: Suwałki, Ostrołęka, Ełk oraz innych miejscowości, którzy decydują się na skorzystanie z laserowego usuwania zmian skórnych w naszym gabinecie, cieszą się wygładzoną skórą o wyrównanym kolorycie w miejscu zabiegowym. To metoda bezbliznowa, która nie pozostawia śladów na skórze po wygojeniu. By uzyskać pożądane efekty, wystarczy przeprowadzenie 1 zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Za przeciwwskazania do zabiegu uznaje się:

  • ciążę i okres laktacyjny,
  • aktywną chorobę nowotworową,
  • aktywną infekcję w obrębie leczonej zmiany,
  • zaburzenia odporności,
  • skłonności do bliznowców – keloidów lub przerosłych blizn,
  • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych,
  • aktywne zmiany łuszczycowe.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej