logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Zamykanie rozszerzonych naczyń

Laserowe zamykanie rozszerzonych naczyń to precyzyjny, bezinwazyjny i bezpieczny zabieg. Zaawansowany technologicznie sprzęt pozwala na uzyskanie doskonałych i trwałych efektów bez ryzyka powikłań. Bezinwazyjna redukcja rozszerzonych naczynek radykalnie skraca okres rekonwalescencji i czas powrotu do pełnej funkcjonalności. Zabieg laserem Nd-YAG szczególnie poleca się osobom, które borykają się z rumieniem, trądzikiem różowatym, naczyniakami i rozszerzonymi naczynkami.

Dlaczego laserowe zamykanie naczynek jest skuteczne?

Pękające naczynka, nazywane pajęczakami to naczynia włosowate znajdujące się pod skórą, które uległy rozszerzeniu i zaczęły prześwitywać przez skórę. Do głównych przyczyn rozszerzania się naczynek należą uwarunkowania genetyczne, niektóre choroby układowe i hormonalne, ciąża, a także niektóre składniki diety oraz zbyt duża ekspozycja na światło słoneczne lub duże mrozy. Odpowiednia pielęgnacja może wzmocnić newralgiczne części skóry, jednak jeśli problem jest rozległy, skutecznym rozwiązaniem będzie laseroterapia.

Działanie lasera jest selektywne. Oznacza to, że wiązka lasera emitowana jest jedynie w uszkodzone komórki, pozostawiając zdrową skórę wokół nich nietkniętą. Wydzielane przez urządzenie światło działa bezpośrednio na hemoglobinę zawartą w naczynkach. Temperatura uszkadza rozszerzone, komórki prowadząc do ich eliminacji z organizmu.

Wskazania do zabiegu

Za wskazania do zabiegu uznaje się obecność:

  • rumienia,
  • rozszerzonych naczynek na twarzy lub nogach,
  • trądziku różowatego,
  • naczyniaków płaskich i rubinowych,
  • poikilodermy,
  • malformacji naczyniowych.

Przebieg laserowego zamykania naczynek

Laserowa redukcja rozszerzonych naczyń uznawana jest za komfortowy i niewymagający znieczulenia zabieg. Głowica lasera wyposażona jest w specjalny moduł chłodzący. Laseroterapia może trwać od 15 do 60 minut – jest to zależne od wielkości miejsca poddawanego kuracji. Przed zabiegiem obszar zabiegowy jest dokładnie oczyszczany. Następnie zabezpiecza się oczy pacjenta okularami ochronnymi i dobiera się odpowiednie parametry. Podczas zabiegu wiązka lasera emitowana jest w miejsca, w których występują rozszerzone naczynia oraz rumień. Wytwarzane ciepło powoduje zniszczenie rozszerzonych naczynek, które w ciągu kilku/kilkunastu dni od kuracji zostają wydalone z organizmu.

Zalecenia po zabiegu

Przez kilka godzin po kuracji skóra może być wrażliwa, obrzęknięta i zarumieniona. W tym czasie w okolicach zabiegowych odczuwalne są pieczenie oraz szczypanie. Skutki uboczne laseroterapii utrzymują się maksymalnie dobę, jednak zwykle ustępują już po kilku godzinach. Po wykonaniu kuracji zaleca się chłodzenie skóry za pomocą cold-packów, stosowanie specjalistycznych kosmetyków (w tym kremów z filtrem SPF 50) oraz unikanie promieni słonecznych i wahań temperatur. Należy również ograniczyć obciążającą aktywność ruchową.

Rekomendowana ilość zabiegów

Ilość zabiegów rekomendowana do usunięcia rozszerzonych naczyń to kwestia indywidualna. Jest to zależne od ich lokalizacji, średnicy i głębokości, na której występują. Pełna laseroterapia obejmuje od 1 do 3 zabiegów przy mało zaawansowanym stadium i od 3 do 5 wizyt w przypadku uporczywego problemu. Kurację powinno się wykonywać z około 6 tygodniowym odstępem.

Efekty laserowego zamykania naczynek

Jako efekty laseroterapii wymienia się usunięcie naczyniaków, zamknięcie rozszerzonych naczynek na twarzy i nogach (tzw. pajączków), redukcję rumienia oraz przeciwdziałanie powstaniu trądziku różowatego. Ponadto, dzięki laserowej eliminacji rozszerzonych naczynek, następuje ujednolicenie kolorytu cery, przywrócenie skórze naturalnego, zdrowego odcienia oraz redukcja stanów zapalnych skóry. Zabieg działa jedynie na aktualne zmiany, co oznacza, że nie zapobiegnie genetycznym uwarunkowaniom. Uzupełnieniem laseroterapii powinna być więc właściwa dieta i pielęgnacja.

Przeciwwskazania do zabiegu

Za przeciwwskazania do zabiegu uznaje się:

  • ciążę i okres laktacyjny,
  • czynne choroby autoimmunologiczne,
  • aktywne zakażenia wirusowe: HIV i WZW,
  • aktywną chorobę nowotworową,
  • przyjmowanie niektórych leków – retinoidów, sterydów, leków światłouczulających i obniżający krzepliwość krwi,
  • obecność niektórych chorób skórnych – m.in. łuszczycy i bielactwa,
  • padaczkę,
  • cukrzycę,
  • opaleniznę.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej