Laserowe leczenie trądziku przeprowadza się w każdym stadium choroby bez względu na stopień zaawansowania i wielkość obszaru pokrytego wykwitami. Skuteczność zabiegu to efekt oddziaływania nie tylko na objawy trądziku, ale również jego przyczynę. Światło lasera ma również działanie antybakteryjne, redukujące stan zapalny skóry. Jak przygotować się do zabiegu, po którym cera będzie miała gładką fakturę i jednolity kolor?
Zabieg laserowej redukcji trądziku wymagania przygotowania się nawet na kilka tygodni przed. Laseroterapeuta udzieli wszelkich wskazówek podczas konsultacji. Wśród zaleceń znajduje się między innymi rezygnacja:
Dodatkowo istnieje szereg przeciwwskazań wykluczających możliwość wykonania zabiegu laserowego leczenia trądziku lub wymagających przesunięcia go w czasie. Po antybiotykoterapii ogólnej konieczne jest odczekanie minimum 14 dni, natomiast po farmakologicznym leczeniu trądziku to nawet 6 miesięcy. Wszelkie zabiegi chirurgiczne oraz opryszczka będą przeciwwskazaniem wymagającym przesunięcia terminu zabiegu, natomiast przeszkodą w przeprowadzeniu laserowego leczenia trądziku jest epilepsja, cukrzyca, wszczepiony rozrusznik serca oraz zaburzenia krzepnięcia krwi.
Bezpośrednio po zabiegu laserowego leczenia trądziku zaleca się unikania nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne i stosowania kremu z SPF 50. Nie należy korzystać z saun i stosować gorącej kąpieli przez około 14 dni po zabiegu. Makijaż można wykonać po upłynięciu minimum 24 godzin kosmetykami, których skład nie bazuje na alkoholu. W zależności od stopnia zaawansowania i rozległości trądziku laseroterapia może obejmować nawet kilka sesji. W tym czasie zaleca się unikania podrażniania skóry mechanicznie i chemicznie.
Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej