Rumień występujący w postaci zaczerwienień na powierzchni skóry może być spowodowany miejscowym podrażnieniem, wywołany stanem zapalnym skóry lub chorobami o innych podłożach, i występować u pacjentów w każdym wieku. Plamy i krostki pojawiające się na skórze najczęściej powodują dyskomfort, dlatego wielu pacjentów decyduje się na rozpoczęcie leczenia w gabinetach laseroterapii. Jak światło lasera oddziałuje na skórę z rumieniem? Jakich efektów można się spodziewać?
Istotą laserowego leczenia rumienia jest nie tylko efekt estetyczny, czyli usunięcie przebarwień, wygładzenie skóry i uzyskanie jednolitego koloru, ale przede wszystkim wyeliminowanie stanu zapalnego. Laser Nd-Yag wychwytuje hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi i jednocześnie zamyka sieć rozlanych naczyń krwionośnych w postaci rumienia na twarzy. Jest najlepszym laserem do usuwania zmian naczyniowych, takich jak rumień, trądzik różowaty, popękane naczynia na twarzy, nogach, a także hemangioma – naczyniaki, z którymi ludzie się rodzą. Nieleczony rumień potrafi przekształcić się w trądzik różowaty dlatego tak ważne jest reagowanie i podjęcie skutecznego leczenia.
Rezultatem, który najbardziej cieszy pacjentów poddających się laserowemu leczenia rumienia, jest redukcja zaczerwienień i plam oraz wyrównanie kolorytu skóry. To jednak niejedyne efekty zabiegu. Pacjenci zauważają wzrost sprężystości skóry, a także odświeżenie i wygładzenie cery. Najważniejszym efektem mającym wpływ na kondycję skóry pacjenta jest eliminacja stanów zapalnych. Zlikwidowanie przyczyn rumienia w wyniku zabiegu laserowego i stosowanie się do zaleceń laseroterapeuty mogą zapobiec nawrotom choroby dermatologicznej. O tym, jakie efekty i jak szybko będą zauważalne, decyduje stopień zaawansowania rumienia i ilość zabiegów koniecznych do przeprowadzenia.
Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej