Zabiegi odmładzające nieablacyjne

By | Uncategorized | No Comments

Zabiegi odmładzające nieblacyjne to metody nieinwazyjnego odmładzania laserowego z szybkim okresem rekonwalescencji. Przy specjalnych okazjach pozwalają ukazać się w lepszym świetle zachowując zdrowy i pożądany wygląd cery. Są świetnym pomysłem na prezent, jak i na samodzielną wizytę w gabinecie kosmetologicznym. Dowiedz się, które z nich są najskuteczniejsze i co można uzyskać za ich pomocą.

Fotodmładzanie

Zabieg fotodmładzania wykonywany jest z użyciem specjalistycznego sprzętu wykorzystującego technologię intensywnego światła pulsacyjnego (IPL). W zabiegach odmładzających fotodmładzanie redukuje rumień, objawy trądziku, a także pozwala obkurczyć rozszerzone pory. Procedura zabiegu polega na ustawieniu lasera w taki sposób, aby ten emitował impulsy światła o dopasowanej długości fali. W efekcie głowica po przyłożeniu do skóry posmarowanej żelem rozgrzewa pobudzając istotne w leczeniu procesy wewnątrztkankowe.

W trakcie terapii zaleca się stosować kosmetyki nawilżające w celu zapobiegania ewentualnemu wysuszeniu skóry. Aby uzyskać zadowalający efekt należy przeprowadzić serię kilku zabiegów na różnych głębokościach skóry. Te odbywają się średnio co 3 tygodnie (terminy i ich liczba ustalane są indywidualnie). W trakcie zabiegu może wystąpić lekkie uczucie pieczenia.

Termolifting

Termolifting to kolejna zyskująca na popularności metoda na odmłodzenie skóry bez użycia skalpela. W tym przypadku wykorzystywane są fale radiowe lub fale światła podczerwonego. Wykorzystywana jest specyfika skóry polegająca na jej podatności na rozgrzewanie – na skutek ocieplenia tkanki, znajdujące się pod nią włókna kolagenowe obkurczają się, aby po chwili doszło do znaczącego napięcia. Przekłada się to na pobudzenie fibroblastów, które produkują nowe włókna kolagenowe. W praktyce większa produkcja kolagenu pozwala uzyskać efekt liftingu oraz ogólnego zwiększenia gęstości naskórka.

Zabieg polecany jest osobom zmagającym się z bliznami potrądzikowymi, osłabioną kondycją skóry i wyraźnie pogorszoną jakością naskórka. Termolifting najczęściej stosowany jest w okolicy twarzy, aby poprawić jej owal, unieść policzki czy zniwelować bruzdy. Można też wygładzić zmarszczki, poprawić elastyczność skóry i obkurczyć skórę na brzuchu po porodzie.

Frac3D

Frac3D jako nieablacyjny zabieg odmładzający na popularności zyskał przez możliwość dotarcia do jeszcze głębszych warstw naskórka. Do wykonania zabiegu wykorzystuje się głowicę lasera neodymowo-yagowego Nd-Yag działającego w technologii 3D, o właściwościach bakteriobójczych i przeciwwirusowych. Ostatecznym rezultatem jest redukcja zmarszczek, lifting, wygładzenie wybranych obszarów twarzy, zwężenie porów i tendencji do występowania wyprysków. Zaletą jest bardzo krótki okres rekonwalescencji (do 1 tygodnia) oraz długotrwałe działanie terapeutyczne zmniejszające liczbę nadkażeń skóry.

Frac3D zaleca się przeprowadzać w wieku 25 – 50 lat w sytuacji utraty jędrności, wystąpienia znaczących zmarszczek, przy utracie blasku skóry, rozszerzeniu porów, przebarwieniach, wypryskach oraz odkażeniach. Aby uzyskać maksymalną skuteczność należy przeprowadzić serię 3 – 4 zabiegów.

Piano

Piano, znany też jako remodeling kolagenu to zabieg odmładzający wykonywany po dwudziestym roku życia. Działa na podobnej zasadzie co Frac3D, ale daje przy tym odrobinę inny, bardziej rozbudowany efekt. Zalecany jako terapia głównie przy wystąpieniu blizn zanikowych, utracie jędrności, obwiśniętej oraz wiotkiej skórze. Równie popularne jest zastosowanie zapobiegawcze na blizny – procedura podnosi poziom elastyny, kolagenu dając wyraźniejsze wypełnienie. Przy zabiegu Piano wykorzystuje się bardzo długi, ale nieinwazyjny impuls lasera Nd-Yag.

Skórę nagrzewa się laserowo do około 41 st. C, po czym taki stan utrzymuje się przez 3 – 4 minuty. Najwyższa skuteczność obserwowana jest w serii około 5 zabiegów.

Fotoodmładzanie-t3

By | Uncategorized | No Comments

Fotoodmładzanie-t3

Fotoodmładzanie metodą T3 jest nowoczesną technologią nieinwazyjnego usunięcia  pierwszych objawów starzenia się naszej skóry, która jednocześnie poprawia jej wygląd, jak i leczy defekty w postaci rozszerzonych porów, pajączków lub też przebarwień.

Opis zabiegu

Zabieg wykorzystuje światło emitowane przez wiodący laser neodymowo-yagowy firmy FOTONA mający możliwie najgłębiej penetrujący promień spośród wszelkich dostępnych na rynku laserów.

 • Fotoodmładzanie metodą T3 daje powierzchniowe efekty, bardzo podobne do tych osiąganych w przypadku serii z wykorzystaniem peelingów, czy też mikrodermabrazja, niemniej jednak jest to metoda nieblacyjna, czyli po wykonanym zabiegu nie dochodzi do widocznego na zewnątrz złuszczania się naskórka,
 • Światło generowane przez laser Nd-YAG o niewielkiej gęstości może dotrzeć do głębokich warstw skóry właściwej i tam niczym lifting termiczny skręca ze sobą występujące tam włókna kolagenowe, jak i pobudza fibroblasty do syntetyzowania zupełnie nowego kolagenu. Efektem jest ujędrniona i maksymalnie napięta skóra.

Kiedy warto zdecydować się na laserowe fotoodmładzanie z użyciem technologii T3?

Fotoodmładzanie laserowe z zastosowaniem technologii T3 będzie dla nas, jeżeli:

 • Zaobserwowaliśmy pierwsze oznaki starzenia się skóry, niemniej jednak nie wystąpiły jeszcze u nas głębokie zmarszczki,
 • Chcemy poprawić swój wygląd, to znaczy w czasie tylko i wyłącznie jednego zabiegu zadziałać w sposób kompleksowy na kilka różnorodnych problemów, do których zaliczyć można: rozszerzone naczynka, pierwsze przebarwienia, nierówności naskórka po niedawno występującym trądziku czy też mocno uwidocznione rozszerzone pory,
 • Jesteśmy już w wieku, w którym nadchodzi na ogół najwyższy czas na rozpoczęcie cofania zegara biologicznego skóry i wdrożenie systemu ochrony jej powierzchni przed skutkami starzenia się. Na początek z użyciem nieinwazyjnych zabiegów, które doskonale ją zagęszczą i ujędrnią,
 • Nie mamy zbyt wiele czasu na przedłużającą się rekonwalescencję, żyjemy w sposób aktywny i nie możemy dopuścić do intensywnego łuszczenia się skóry, zaś urlop z powodu efektów pozabiegowych nie wchodzi w grę.

Jak właściwie działa fotoodmładzanie T3?

Nazwa metody T3 jest bezpośrednim nawiązaniem do trzech T (Tightness, Tone and Textur), na które oddziałuje światło emitowane przez laser neodymowo-yagowy firmy FOTONA o możliwie najsilniejszym na rynku promieniu. Możemy zatem uzyskać efekt napięcia (Tightness), wyrównania całego kolorytu (Tone), jak i wygładzenia powierzchni naszej skóry (Textur).

Światło emitowane przez laser z pomocą frakcjonowania nieablacyjnego ma szansę dotrzeć do najgłębiej położonych warstw skóry właściwej, gdzie aktywuje pracę fibroblastów, które odpowiedzialne są między innymi za produkowanie kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu. Aktywność wspomnianych fibroblastów maleje wraz z wiekiem, zaś spadek ich wydajności rozpoczyna się stosunkowo wcześnie, gdyż już po ukończeniu 25 roku życia. Zatem tak istotne jest wczesne rozpoczęcie stymulacji ich pracy. Ponadto laser neodymowo-yagowy wywołuje efekty niczym w przypadku liftingu termicznego, czyli obkurcza, a ponadto skręca rozluźnione już włókna kolagenowe, co w efekcie znacznie poprawia napięcie, jak i jędrność naszej skóry. Stosowane powierzchniowo fotoodmładzanie T3 skoncentrowane jest głównie na defektach, które mają bezpośredni związek z wiekiem, takie jak widoczne pory skórne, rozszerzone naczynka, czy przebarwienia. Z uwagi na to, iż światło emitowane przez laser neodymowo-yagowy jest pochłaniane przez naczynia krwionośne T3 ma wpływ na wyrównywanie się kolorytu naszej skóry. Prowadzi również do wygładzenia jej powierzchni, przebudowując jej powierzchniowe warstwy.

Jakie będą wskazania do wykonania zabiegu?

 • rumień, rozszerzone naczynka krwionośne,
 • rozszerzone pory (czyli ujścia dla gruczołów łojowych),
 • piegi i posłoneczne przebarwienia,
 • szara i ziemista cera, nierówny koloryt skóry,
 • utrata jędrności skóry,
 • pierwsze oznaki starzenia, profilaktyka anti-aging.

Efekty działania fotoodmładzania T3

Ostateczne efekty zabiegu mające związek z ujędrnieniem na pewno nie będą widoczne od razu, z uwagi na to, iż odbudowa kolagenu jest długotrwałym procesem i może potrwać nawet do 12 miesięcy. Po zabiegu natomiast dochodzi do wyrównywania się kolorytu skóry, jak i zlikwidowania rozszerzonych naczynek. Obserwuje się również:

 • ujędrnienie i napięcie skóry,
 • poprawę jakości skóry potrądzikowej,
 • zwężenie porów skóry,
 • ujednolicenie kolorytu,
 • rozjaśnienie piegów i przebarwień.

Postępowanie przed zabiegiem

Aby w pełni móc cieszyć się efektami foetoodmłodzenia metodą T3, warto będzie wcześniej zapoznać się z przeciwskazania mi, spośród których część będzie wymagać specjalistycznego przygotowania do mającego się odbyć zabiegu. Na cztery tygodnie przed planowanym zabiegiem unikać opalania, zarówno naturalnego, jak i tego w solarium, używać fotoprotekcji w postaci odpowiednich filtrów UV, na 1-2 tygodnie odstawić kremy i leki fotouczulające, zaś przez okres siedmiu dni przed wizytą w gabinecie kosmetycznym nie przeprowadzać żadnego typu peelingów.

Przebieg zabiegu

Zabieg fotoodmładzania metodą laserową T3 zaczyna się zawsze od nałożenia na twarz pacjenta specjalistycznego żelu, który oddziałuje chłodząco i zapobiega powstawaniu wszelakich obrzęków. Później przykładana jest głowica laserowa emitująca promieniowanie we właściwie dobranych dawkach. Zabieg, który obejmuje powierzchnię całej twarzy trwa na ogół do 30 minut, zaś metoda ta może być stosowana także w obrębie szyi. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i na ogół występuje niewielki obrzęk, który jednakże szybko znika. Podczas zabiegu nie dochodzi do złuszczenia się naskórka, niemniej jest on minimalnie uszkadzany i dlatego też należy się spodziewać, iż po paru dniach skóra będzie schodziła z twarzy i zostanie zastąpiona przez zupełnie nowy naskórek. Złuszczanie to nie nie wygląda na tyle intensywnie, co w wypadku chemicznych peelingów, nie jest konieczne zatem branie urlopu na poczet rekonwalescencji po fotoodmładzaniu techniką T3. Zaleca się, aby fotoodmładzanie odbywało się w seriach po 5-6 zabiegów w odstępach czasu 2-4 tygodniowych, ponieważ wówczas można liczyć na znakomite efekty.

Rezultaty po zabiegu nie pojawią się na pewno natychmiast, jak dzieje się to w przypadku metody Twilight, gdyż odbudowa kolagenu to długi proces i na pełne efekty trzeba będzie poczekać nawet rok. Natomiast dużo szybciej można zaobserwować wyrównywanie się kolorytu, jak i zlikwidowanie rozszerzonych naczynek.

Postępowanie po zabiegu

Po przeprowadzonym zabiegu skóra może być lekko obrzęknięta i zaczerwieniona, niemniej efekty te mijają zwykle w ciągu 24 godzin. Z uwagi na to, iż laser neodymowo-yagowy nie powoduje ablacji, nie ma mowy o intensywnym złuszczaniu naskórka. Łuszczenie, które nastąpi będzie całkowicie niewidoczne albo drobno-otrębiaste. Przez około miesiąc po fotoodmładzaniu techniką T3 w kontaktach z promieniami słonecznymi, należy stosować kremy z wysokim filtrem UV, nawilżać cerę, jak i zażywać suplementy z witaminą C.

Jaka jest rekomendowana ilość zabiegów?

Fotoodmładzanie technika T3 najlepiej będzie wykonywać co 2-4 tygodnie. Celem osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się poddanie serii 5-6 zabiegów.

Przeciwskazania

 • Nieuregulowana cukrzyca,
 • Ciąża i karmienie piersią,
 • AIDS, zarażenie wirusem HIV
 • Choroba nowotworowa (przebyta lub obecna, zwłaszcza czerniak)
 • Rozrusznik serca
 • Żółtaczka (typu B i C)
 • Zaburzenia krzepnięcia i choroby krwi,
 • Nadciśnienie,
 • Opalenizna (ryzyko wystąpienia przebarwienia skóry w przypadku nadmiernej ilości melaniny w skórze) – trzeba unikać słońca na 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po wykonanym zabiegu
 • Epilepsja
 • Bielactwo,
 • Skłonność do przebarwień lub bliznowców,
 • choroby wirusowe albo bakteryjne, stany zapalne w miejscu, gdzie ma być przeprowadzany zabieg,
 • Aktywna faza łuszczycy,
 • Używanie fotouczulających ziół (np. dziurawiec, rumianek, nagietek),
 • Używanie leków, które obniżają krzepliwość (aspiryna), sterydów, jak i leków światłouczulających,
 • Stosowanie kosmetyków na bazie alkoholu,
 • Stosowanie kremów zawierających retinol (witaminę A), albo suplementowanie witaminą A,
 • Spożywanie alkoholu na dobę przed planowanym zabiegiem,
 • Peelingi (nie można ich wykonywać na około siedem dni przed terminem zabiegu).

Czy zabieg ten jest bezpieczny?

Bardzo zaawansowany pod względem technologicznym laser FOTONA wykorzystuje moc aż dwóch laserów Er-YAG, jak i Nd-YAG, dzięki czemu ma tak szerokie spektrum działania. Do fotoodmładzania techniką T3 wykorzystywane jest wyłącznie światło lasera neodymowo-yagowego, niemniej jednak jego możliwości są zupełnie wyjątkowe, gdyż jest to laser o możliwie najgłębszym promieniu penetrowania na rynku. System laserowy marki FOTONA poza wiodącą skutecznością stosuje także unikatowe technologiczne rozwiązania, dzięki którym zabiegi te odznaczają się najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Jednym spośród nich jest zmienny impuls kwadratowy, który przeciwdziała niestałemu rozkładaniu się energii, zabezpieczając tym samym urządzenie przed przegrzaniem albo poparzeniem tkanek pacjenta. Dzięki czemu przeprowadzane zabiegi nie dość, że mają 100 % skuteczność, są zupełnie bezpieczne.

Opinie osób, u których zabieg fotoodmładzania został już przeprowadzony

Moim problemem zawsze były odznaczające się na skórze twarzy popękane naczynka. Chociaż udawało mi się je ukryć trochę pod warstwą makijażu, nigdy nie byłam w pełni usatysfakcjonowana. Szukałam zatem sposobu na to, aby się ich pozbyć na stałe. Koleżanka poleciła mi zabiegi fotoodmładzania z wykorzystaniem metody T3. Chociaż podchodziłam do tego sceptycznie, zabieg okazał się być w pełni skuteczny.

Mam już 35 lat i niestety zauważyłam u siebie pierwsze zmarszczki. Zastanawiałam się w jaki sposób można je usunąć. Skorzystałam z polecenia z zabiegu fotoodmładzania T3 i już po paru seriach zmarszczki przestały być widoczne.

Kiedy zobaczyłem w lustrze odbicie mojego nosa i brody z dużą ilością zaskórników, nie wahałem się ani chwili i pospiesznie zapisałem się na zabieg fotoodmładzania metodą laserową T3. Nie oczekiwałem spektakularnych efektów, niemniej jednak myliłem się, bowiem rozszerzone pory po prostu zniknęły.

 

 

Gabinet medycy estetycznej w Białystok- Lasermedica

Termolifting za pomocą zabiegu laserowego

By | Uncategorized | No Comments

Prawie każda kobieta marzy o młodym i zdrowym wyglądzie. Od wieków poszukuje się metod, które sprawią, że osiągnięcie tego będzie wreszcie możliwe. Rynek kosmetyczny zasypuje nas kremami, maseczkami i innymi tego rodzaju specyfikami do pielęgnacji twarzy i ciała. Co możemy zrobić gdy nic nam nie pomaga, a chcemy wyglądać zdecydowanie lepiej? Pozostają alternatywne metody, takie jak termolifting.

Read More