logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Czy dzięki fotoodmłodzieniu można pozbyć się zmarszczek?

Starzenie się skóry to nieunikniony i nieodwracalny proces. Już w wieku około 25-30 lat cera zmienia się, pojawiają się pierwsze, delikatne zmarszczki, przebarwienia i popękane naczynka. Dzięki zastosowaniu odpowiednich metod można ten proces spowolnić, uzyskując efekt wygładzenia i ujednolicenia kolorytu skóry. W tym celu stosuje się zabiegi z wykorzystaniem lasera. Wśród szerokiej oferty terapii anti-age znajduje się fotoodmładzanie. Na czym polega i czy dzięki niemu można usunąć zmarszczki należące do pierwszych oznak starzenia się skóry?

Komu wskazany jest zabieg fotoodmładzania skóry?

Z upływem lat dochodzi do obniżenia gęstości kolagenu odpowiedzialnego za nawilżenie skóry, jej sprężystość i młodzieńczy wygląd. Pierwsze zmarszczki, rozszerzone pory czy przebarwienia posłoneczne to główne wskazania do przeprowadzenia zabiegu fotoodmładzania skóry. Podczas laseroterapii dochodzi do kontrolowanej fototermolizy prowadzącej do rozgrzania skóry oraz pobudzenia jej do przebudowy. Energia lasera wnika w głąb skóry i absorbuje nadmiar melaniny odpowiedzialnej za powstawanie przebarwień oraz hemoglobiny przyczyniającej się do powstawania rozszerzonych naczyń.

Czy fotoodmładzanie usuwa zmarszczki?

Zabieg fotoodmładzania skóry zalecany jest pacjentom, którzy zauważyli u siebie pierwsze oznaki starzenia. Wśród nich najczęściej są delikatne zmarszczki, które w wyniku działania światła lasera stają się płytsze i mniej widoczne. Fotoodmładzanie jest więc zabiegiem, który usuwa pierwsze i jeszcze niezbyt głębokie zmarszczki. U pacjentów z wyraźnymi bruzdami i bardzo głębokimi zmarszczkami przeprowadza się zabiegi laserowe prowadzące do głębokiej przebudowy. Wśród nich znajduje się resurfacing oraz frakcjonowanie – terapie laserowe usuwające zmarszczki, blizny i przebarwienia.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej