logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Czy brodawki można usunąć laserem?

Metoda laserowa wykazuje skuteczne działanie w przypadku problemów z zakresu dermatologii. Innowacyjne działanie światła o określonej częstotliwości stosuje się w leczeniu trądziku i rumienia, zamykaniu rozszerzonych naczynek, czy leczeniu grzybicy paznokci i skóry. Laser wykorzystuje się również do usuwania znamion skórnych. Czy gabinety laseroterapii oferują usuwanie brodawek?

Czym są brodawki?

Brodawki, zwane również kurzajkami, to wirusowe zmiany skórne pojawiające się najczęściej na dłoniach i stopach. Wywołane są wirusem HPV, który wnika do organizmu przez kontakt z uszkodzonym naskórkiem. Wystarczy drobne zranienie lub otarcie. Nieestetycznie wyglądające narośle nie są bolesne, mogą jednak powodować dyskomfort i być przyczyną kompleksów. Na szczęście zmiany skórne tego typu można usunąć. Aby efekt był trwały, najlepiej skorzystać z laseroterapii.

Jak działa laserowe usuwanie brodawek?

Zabieg usuwania brodawek z użyciem lasera polega na zamknięciu naczyń limfatycznych i krwionośnych w miejscu narośli. W zaledwie kilka sekund zmiana jest likwidowana poprzez przerwanie jej ciągłości. Światło lasera absorbuje wodę zawartą w tkankach, co prowadzi do odparowania brodawki. W jej miejscu pozostaje wyłącznie zdrowa tkanka, która regeneruje się i tworzy nowy naskórek. W przypadku laserowego usuwania zmian skórnych o niewielkim rozmiarze jeden zabieg będzie wystarczający, by osiągnąć oczekiwane efekty. Większa ilość narośli może wymagać przeprowadzenia kilku sesji.

Dlaczego warto zdecydować się na metodę laserową?

W odróżnieniu od metod farmakologicznych laserowe usuwanie brodawek daje natychmiastowe i trwałe rezultaty. Po wygojeniu w miejscu brodawki nie pozostają ślady ani blizny. Osoby, które borykały się z problemem brodawek, doceniają również krótki czas trwania zabiegu oraz możliwość powrotu do wykonywania rutynowych czynności bez okresu rekonwalescencji. W zależności od rozmiaru miejsce zabiegowe może wymagać założenia opatrunku na kilka dni, jednak nie utrudnia to codziennego funkcjonowania.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej