logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Leczenie nietrzymania moczu

Przeprowadzamy zabiegi, których celem jest laserowe, nieinwazyjne leczenie nietrzymania moczu. Przypadłość ta dotyka około 40% kobiet, zarówno starszych i po porodzie, jak i w młodym wieku. Nietrzymanie moczu nie powinno być lekceważone, ponieważ zawsze jest nieprawidłowym objawem. Wczesna diagnostyka pozwala na skuteczne i szybkie leczenie schorzenia we wczesnych stadiach. Reakcja we właściwym czasie może pozwolić uniknąć bolesnego zabiegu chirurgicznego z długim okresem rekonwalescencji.

Zabieg laserowy na nietrzymanie moczu przeprowadzany jest w gabinecie laseroterapii w Białymstoku. Naszymi klientami są również osoby zamieszkujące Suwałki, Ełk i inne miejscowości, dlatego zapraszamy do umówienia się na konsultację lub zabieg również osoby spoza Białymstoku.

Przyczyny i objawy nietrzymania moczu

Wyróżnia się dwie najczęstsze przyczyny nietrzymania moczu – wysiłkowe, które spowodowane jest osłabieniem mięśni dna miednicy przyczyniającym się do niezaciskania w sposób prawidłowy cewki moczowej, a także nietrzymanie moczu z naglącym parciem, którego przyczyną jest nieprawidłowa i nadmierna aktywność mięśni pęcherza.
Najczęstszym objawem wysiłkowego nietrzymania moczu jest wyciekanie moczu podczas zwykłych czynności, takich jak: ćwiczenia fizyczne, podnoszenie ciężkich przedmiotów, śmiech, kaszel, kichanie. Nieleczone lub niewłaściwe leczone schorzenie powoduje pojawienie się wielu powikłań np. nawracające zapalenia pęcherza moczowego czy stany zapalne w obrębie narządów intymnych.
Obniżony pęcherz i zmiana kąta nachylenia w stosunku do cewki uniemożliwia jej dokładne domknięcie. Skutkuje to brakiem kontroli nad zatrzymywaniem moczu. Nietrzymanie moczu nie zniknie bez odpowiednich działań, wręcz przeciwnie, może się pogłębiać, ponieważ niestymulowane mięśnie wiotczeją i stają się coraz słabsze.
Laserowe leczenie nietrzymania moczu zalecane jest pacjentkom w każdym wieku, które zauważyły u siebie wczesne objawy schorzenia.

Jak przebiega zabieg laserowego nietrzymania moczu?

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, wykonywany bez znieczulenia. Nie wymaga ze strony pacjentki żadnego dodatkowego przygotowania, natomiast cała procedura zajmuje nie więcej niż 30 minut.
Leczenie wysiłkowego nieotrzymania moczu polega na przywróceniu napięcia i sprężystości mięśni dna miednicy oraz górnej ściany pochwy. W tym celu stosujemy metodę leczenia laserem Erbowo-Yagowym Fotona Dynamis Sp. Wiązka lasera stymuluje namnażanie włókien kolagenowych oraz sprzyja obkurczaniu istniejących tkanek poddawanych zabiegowi. Metoda prowadzi przede wszystkim do wzmocnienia powięzi wewnątrzmiedniczej, ścian pochwy oraz całego obszaru ujścia cewki moczowej, co powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej oraz przywraca jej prawidłowe napięcie i tym samym funkcjonalność.

Efekty zabiegu laserowego leczenia nietrzymania moczu

Zabieg laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu jest na ogół przeprowadzany jednorazowo, a jego efekty są zauważalne bardzo szybko. Po terapii laserowej zdecydowanie poprawia się kondycja tkanek odpowiedzialnych za prawidłowe podtrzymywanie pęcherza – stają się one jędrniejsze i bardziej elastyczne. Dzięki temu dolegliwość ustępuje i pacjentka może cieszyć się zdecydowaną poprawą komfortu życia. Dla podtrzymania efektów zabiegu jak najdłużej rekomendujemy rozpoczęcie regularnych ćwiczeń mięśni Kegla.
Jeśli problem dotyczy młodej osoby po porodzie, efekt utrzymuje się przez długie lata lub do następnego porodu gdzie zawsze istnieje ryzyko nadmiernego rozciągnięcia tkanek. Wzmocnienie tkanek i ćwiczenie mięśni Kegla może spowodować, że następny poród nie będzie skutkował dolegliwością nietrzymania moczu. W przypadku kobiet w okresie menopauzy po zabiegu laserowym należy stosować terapię zastępczą, która znacznie przedłuży efekty zabiegu i wyeliminuje na stałe wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Wskazania pozabiegowe

Pacjentka może wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Możliwe jest okazjonalne wystąpienie przesięku surowiczego – w takim przypadku zalecamy stosowanie podpasek higienicznych. Zalecane jest też zdecydowane unikanie stosunków płciowych od 3 do 4 tygodni od zabiegu.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej