logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Depilacja laserem LINSCAN

Zakres usług naszego gabinetu obejmuje depilację laserową przeprowadzaną laserem LinScan. Urządzenie jest niezwykle efektywnym laserem diodowym 808 nm, którego zasada działania polega na skanowaniu liniowym. Efektem zastosowania lasera LinScan jest bezbolesny przebieg zabiegu i permanentne usunięcie owłosienia z dowolnej partii ciała — testy kliniczne przeprowadzone przez profesora Uwe Paascha z Uniwersytetu z Lipsku potwierdziły skuteczność depilacji laserowej, dowodząc, że już po czwartym zabiegu laser uszkodził średnio około 80% mieszków włosowych.

Skanowanie liniowe w depilacji laserowej

Wyposażyliśmy nasz gabinet w laser LinScan, by zagwarantować pacjentom oczekiwane rezultaty po zabiegach przeprowadzanych w komfortowych warunkach. Urządzenie wyposażone w skaner liniowy skanuje obszar zabiegowy o powierzchni 7,5 cm2, równomiernie deponując energię z wiązki lasera w tkance. Proces ten zajmuje ok. 0,5 -1 sekundy oraz przypomina w działaniu kserokopiarkę. Dzięki temu nawet duży obszar zabiegowy wymaga zaledwie kilku przystawień głowicy, co w sposób znaczący skraca czas zabiegu. Czas depilacji pleców wynosi od 15 do 20 minut.

Laser LinScan wyposażony w innowacyjną technologię MCT zapewnia bezpieczeństwo zmniejszając ryzyko poparzeń i powikłań pozabiegowych. Szkło szafirowe o powierzchni 7,5 cm2 schładza skórę w trakcie emitowania wiązek lasera, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu podczas zabiegu, nawet w przypadku depilacji laserowej bikini i pozostałych wrażliwych partii ciała. W odróżnieniu od innych urządzeń wykorzystywanych w depilacji laserowej, LinScan zapewnia szybkie i komfortowe usunięcie włosków dla wszystkich fototypów skóry, gwarantując jednocześnie wysokie parametry zabiegowe.

Zaleca się wykonanie serii zabiegowej składającej się od 5 do 7 zabiegów w celu skutecznego usunięcia zbędnego owłosienia. Zabiegi wykonuje się w odstępach od 4 do 6 tygodni.

Czym jest technologia MCT w laserze LINSCAN?

TECHNOLOGIA MCT (z ang. Motion Control Technology) jest to metoda zmniejszająca odczucie dyskomfortu podczas zabiegu. Polega ona na tym, iż osiągana temperatura jest wyższa niż w trybie standardowym (tryb standardowy – temperatura osiągana jest podczas jednego impulsu), ale dzięki specjalnemu 4-sekwencyjnemu skanowaniu liniowemu, pacjent nie odczuwa dyskomfortu. W trybie MCT zaprogramowany czas przerwy między impulsami jest krótszy niż czas relaksacji termicznej grubszych włosów. Dzięki temu ciepło rozprasza się po całym mieszku włosa i skutecznie niszczy jego komórki macierzyste.
Urządzenia, w których wiązka światła jest w ruchu podczas aplikacji, stanowią rewolucyjne podejście do laserowego usuwania owłosienia. Laser emituje wiązkę o dopasowanej do pacjenta fluencji, natomiast użytkownik w odpowiednim tempie przesuwa głowicę w celu uniknięcia przegrzania tkanek.
Metoda MCT w laserze LinScan stanowi rozwinięcie tej innowacyjności. Energia podczas całego automatycznego skanowania dostarczana jest w kilku etapach w celu uzyskania równomiernego obszaru zabiegowego.

Jak się przygotować do zabiegu?

Pierwszy zabieg jest zawsze poprzedzony konsultacją. Przed wykonaniem zabiegu zaleca się ogolenie skóry. W tym celu należy stosować tylko maszynkę do golenia. Nie zaleca się stosowania balsamów tuż przed zabiegiem. Tydzień przed wykonaniem zabiegu należy odstawić kremy depilujące. Zaleca się zaprzestanie mechanicznej depilacji miejsc zabiegowych ok. 1 miesiąc przed zabiegiem. Nie opalać miejsca poddawanego zabiegowi przynajmniej 2 tygodnie przed zabiegiem i 2 tygodnie po zabiegu (słońce, solarium, samoopalacze). W trakcie konsultacji należy poinformować osobę wykonującą zabieg o stanie zdrowia oraz zażywanych lekach. Nie zaleca się stosowania różnego rodzaju zabiegów mechanicznych i chemicznych w miejscu poddanym zabiegowi (np. mikrodermabrazja, peelingi mechaniczne, peelingi chemiczne). Nie należy stosować preparatów zawierających retinol, kortykosterydy oraz antybiotyków. Przyjmowanie tych substancji może przyczynić się do powstania przebarwień w miejscu zabiegowym. W przypadku stosowania terapii hormonalnej depilacja laserem może być mniej skuteczna i będzie wymagane wykonanie większej ilości zabiegów.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegu nie należy przeprowadzać w poniższych przypadkach:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • cukrzyca,
 • stany przedrakowe i nowotwory złośliwe,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • bielactwo,
 • łuszczyca, liszaj płaski,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • leki: przeciwgrzybiczne, przeciwbólowe, antydepresanty, antybiotyki, leki hormonalne,
  preparaty zawierające retinol,
 • epilepsja,
 • intensywna opalenizna.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej