logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Ujędrnienie skóry i modelowanie ciała – TightSculpting

TightSculpting to zabieg nieinwazyjnego modelowania ciała i ujędrnienia skóry za pomocą lasera polegający na redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Zabieg można wykonywać na dowolnej części ciała. Zalecany jest pacjentom, którzy borykają się z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej, wiotkością skóry na ciele oraz cellulitem. Ilość zabiegów potrzebna do uzyskania satysfakcjonującego efektu ustalana jest indywidualnie.

Na czym polega zabieg TightSculpting?

Kuracja opiera się na równoczesnym połączeniu działania dwóch laserów: Neodymowo-Yagowego oraz Erbowo-Yagowego w czasie trwania jednej sesji. Promienie laserów uzupełniają się wzajemnie, skutkując pożądaną redukcją obszarów z nadwyżką tkanki tłuszczowej oraz ujędrnieniem skóry. Laser Neodymowo-Yagowy redukuje tkankę tłuszczową i poprawia jędrność głębszych struktur skóry, natomiast laser Erbowo-Yagowy skupia się na poprawie kondycji powierzchniowych warstw skóry. W połączeniu ze zdrowym trybem życia metoda ta stanowi skuteczną i nieinwazyjną alternatywę dla lipolizy laserowej.

Przebieg zabiegu TightSculpting

TightSculping oceniany jest jako komfortowy. Zabieg ten wymaga znieczulenia miejscowego. Zwykle trwa około 15-30 minut. Jest to zależne od pola obszarowego poddawanego terapii – na większym obszarze, np. brzuch czy plecy, czas może się wydłużyć di 45-60 minut. Pierwszym etapem kuracji jest zastosowanie trybu PIANO (Nd: YAG), czyli długich, sekundowych impulsów laserowych. Metoda ta powoduje kontrolowane, głębokie i równomierne podgrzanie podskórnej tkanki tłuszczowej. Następnie przechodzi się do trybu SMOOTH (Er:YAG), dzięki któremu obkurcza się włókna kolagenowe i zapoczątkowuje się produkcję nowego kolagenu.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po terapii mogą pojawić się zaczerwienienia, obrzęk i pieczenie, które powinny minąć w przeciągu kolejnych 24 godzin. Zarówno przed, jak i po zabiegu nie należy narażać skóry na działanie szkodliwych promieni słonecznych. Po laseroterapii trzeba chronić naskórek przed promieniowaniem UV za pomocą kremów z SPF 50. TightSculpting nie wymaga okresu rekonwalescencji, dlatego tuż po wykonaniu zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Zaleca się jednak unikanie dużych wahań temperatury — w tym sauny i gorących kąpieli.

Rekomendowana ilość zabiegów

Ilość zabiegów niezbędna do uzyskania satysfakcjonującego efektu zależna jest od indywidualnych skłonności i preferencji pacjenta. W przypadku terapii TightSculptingu rekomenduje się wykonanie serii 4-6 zabiegów wykonywanych co 3-4 tygodnie. Jest to wymagane minimum, dzięki któremu pacjent będzie mógł cieszyć się z trwałych efektów kuracji.

Efektu zabiegu TightSulpting

Efekt końcowy zazwyczaj jest zależny od wielu czynników – m.in. od genetyki, stylu życia, zdrowia, wieku i wagi pacjenta. Za efekty terapii uznaje się wzrost napięcia, wygładzenia i jędrności skóry oraz trwałe zniszczenie tkanek tłuszczowych. Po zabiegu ciało jest wymodelowane, a cellulit zredukowany. Zmniejsza się również obwód poszczególnych części ciała poddanych zabiegowi (nawet do 7 cm). Ponadto zabieg przyczynia się do poprawy jakości tkanki tłuszczowej. Po zakończeniu terapii zwiększa się napięcie warstwy powięziowej oraz następuje poprawa krążenia i metabolizmu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Za przeciwwskazania do wykonania zabiegu uznaje się:

  • aktywne infekcje w strefie zabiegu,
  • epilepsję,
  • cukrzycę,
  • ciążę i okres laktacji,
  • stosowanie niektórych leków – obniżających krzepliwość krwi, re tinolu, sterydów oraz fotouczulających,
  • nowotwory,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • świeżą opalenizna.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej