logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Jak uporać się z problemem rozszerzonych naczynek?

Pierwszym sygnałem świadczącym o nieprawidłowości funkcjonowania naczyń krwionośnych są nadmiernie występujące rumieńce utrzymujące się nie tylko w przypadku wysiłku czy emocjonujących sytuacji, ale także w spoczynku lub podczas lekkich aktywności. Brak rekcji w odpowiednim czasie prowadzi do teleangiektazcji, czyli widocznych pod skórą rozszerzonych naczyń krwionośnych. Z jakich metod skorzystać, by zlikwidować widoczność pajączków?

Rozszerzone naczynka mimo codziennej pielęgnacji?

Pojawienie się rozszerzonych naczynek na ciele nie jest efektem zaniedbania skóry. Nawet przy codziennej pielęgnacji doskonale dopasowanej do potrzeb skóry, pajączki mogą występować na twarzy i nogach. Jedną z kluczowych przyczyn są geny. Naczynka mogą pojawiać się również u osób z zaburzeniami hormonalnymi, które powodują kruchość i pękanie naczynek. Osoby bardziej narażone na występowanie pajączków to również palacze, osoby prowadzące siedzący tryb życia, a także osoby z nadwagą. Zmiana nawyków może zapobiec pękaniu kolejnych naczynek, jednak nie zmniejszy widoczności już istniejących. W przywróceniu gładkiej skóry o jednolitym kolorycie pomoże laserowe zamykanie naczynek. Choć istnieje wiele innych metod, w tym farmakologicznych, to działanie lasera uznawane jest za najbardziej skuteczne i dające szybkie rezultaty. Dlaczego?

Jak działa laserowe zamykanie naczynek?

Biostymulacyjne i lecznicze właściwości lasera dają efekty regeneracji na poziomie komórkowym. Odpowiednio dobrana długość fali lasera stymuluje tkanki w głębokich warstwach skóry, prowadząc do leczenia uszkodzonych naczynek krwionośnych i redukowania powierzchniowych zmian skórnych. Światło laserowe o odpowiedniej częstotliwości impulsów powodują koagulowanie krwi i zrastanie się uszkodzonych ścianek naczyń krwionośnych. Laser Fotona Dynamis Sp stosowany podczas zabiegu zamykania naczynek umożliwia usunięcie zarówno pojedynczych pajączków, jak i żył siatkowych. Efekt uzależniony jest od skali problemu – niewielkie naczynka nie będą widoczne już po pierwszym zabiegu, natomiast rozległe zmiany mogą wymagać przeprowadzenia serii zabiegów.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej