logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Właściwości i zastosowania lasera frakcyjnego

Metodę frakcyjnej fototermolizy opracowano, by skrócić okres rekonwalescencji przy zachowaniu skuteczności zbliżonej do tradycyjnych zabiegów laserowych. Efektem jest minimalnie inwazyjny zabieg mający na celu usunięcie zmarszczek, efekt liftingu oraz zagęszczenie i wygładzenie skóry. Jak działa i do przeprowadzania jakich zabiegów wykorzystuje się laser frakcyjny?

Zasada działania lasera frakcyjnego

Laser frakcyjny wykorzystuje zjawisko fototermolizy frakcyjnej, czyli podzielonej wiązki światła laserowego wnikającego w głąb skóry, gdzie tworzą tzw. strefy mikrotermalne. Ciepło prowadzi do zmian w obrębie włókien kolagenowych, których część ulega obkurczeniu, a część z nich reorganizacji i syntezie skutkującej poprawą wyglądu skóry. Laser frakcyjny oddziałuje na małe powierzchnie – frakcje, które otoczone są zdrowymi tkankami. Dzięki temu proces gojenia jest krótszy niż w przypadku pozostałych metod laserowych.

Wskazania do zabiegu laserem frakcyjnym

Zabiegi frakcjonowania z powodzeniem wykorzystuje się w walce ze zmianami skórnymi związanymi z utratą kolagenu i elastyny następującej z upływem czasu. Działanie lasera frakcyjnego pobudza tkanki do naturalnych procesów regeneracyjnych, w wyniku których następuje zwiększenie aktywności fibrblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu. Skóra staje się bardziej napięta i zagęszczona. Frakcjonowanie skóry przeprowadza się w celu usunięcia zarówno płytkich, jak i głębokich zmarszczek, blizn potrądzikowych, pooperacyjnych i pooparzeniowych, a także przebarwień posłonecznych. Z zabiegu mogą skorzystać osoby borykające się z rozstępami w każdym miejscu na ciele. Rozszerzone pory i nierówności skóry zostają wygładzone, a struktura skóry ujednolicona i wyrównana. Znikają wszelkie przebarwienia i zmiany pigmentacyjne.

Zaletą zabiegu jest możliwość przeprowadzania go na każdej części ciała i u osób w każdym wieku po wykluczeniu przeciwwskazań, takich jak ciąża i okres karmienia piersią, infekcje skóry.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej