logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Wykorzystanie lasera w leczeniu trądziku różowatego

Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry korelująca często ze stanem zapalnym występującym w organizmie. Wczesna diagnoza i działania leseroterapii pozwolą uniknąć wystąpienia zaawansowanych objawów w postaci rumienia, popękanych naczynek i krostek, a także swędzenia i pieczenia skóry. Duża skuteczność w leczeniu i usuwaniu zmian skórnych sprawia, że laseroterapia z powodzeniem stosowana jest w przypadku zaawansowanych objawów trądziku oraz skutków powstałych w wyniku jego nieleczenia bądź nieprawidłowego leczenia.

Dlaczego laseroterapia jest tak skuteczna w leczeniu trądziku?

Leczenie trądziku różowatego ablacyjnym laserem Erbowo-Yagowym polega na selektywnym oddziaływaniu na chore tkanki dłuższymi i krótszymi długościami fal świetlnych, które niszczą osłabione naczynia krwionośne, pozostawiając zdrowe tkanki nienaruszonymi. W ten sposób laseroterapia nie tylko usuwa objawy trądziku, ale dociera i likwiduje ich przyczyny, usuwając stan zapalny i bakterie z powierzchni skóry. Choć pierwsze rezultaty zauważalne są po pierwszym zabiegu, całkowity efekt osiąga się po przeprowadzeniu pełnej terapii składającej się z od 3 do 5 sesji w odstępach co 4 do 8 tygodni. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie na podstawie oceny stopnia zaawansowania przebiegu trądziku przez laseroterapeutę.

Jak wesprzeć efekty laseroterapii?

Po zakończeniu terapii zauważa się całkowitą redukcję trądziku, wzmocnienie naczyń krwionośnych i zmniejszenie widoczności rumienia. Skóra staje się gładka i pozbawiona przebarwień, zyskuje jednolity kolor. Laserowe leczenie trądziku różowatego działa na aktualne zmiany i nie zapobiega uwarunkowaniom genetycznym oraz wpływowi środowiska. W celu uniknięcia ponownego pojawienia się objawów trądziku różowatego zaleca się redukcję oddziaływania czynników, takich jak stres, nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne, ciężkostrawna dieta uboga w składniki odżywcze i witaminy, nadużywanie alkoholu czy częste korzystanie z basenów i sauny.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej