logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Czy kurzajek można pozbyć się przy pomocy lasera?

Kurzajki mają postać niewielkich narośli o podłożu wirusowym. Choć na ogół nie są niebezpieczne, mogą powodować dyskomfort i wpływać niekorzystnie na samoocenę, dlatego osoby borykające się z tym problemem, poszukują skutecznych, ale też szybkich rozwiązań. W trwałym usunięciu kurzajek pomagają metody z użyciem lasera, które w odróżnieniu od rozwiązań farmakologicznych dają natychmiastowy efekt. Na czym polega i jak przebiega laserowe usuwanie kurzajek?

Dlaczego laserowe usuwanie kurzajek jest tak skuteczne?

Nowoczesne rozwiązania w zakresie laseroterapii sprawiły, że dermatologia zyskała zupełnie nowy, wyższy poziom w leczeniu i niwelowaniu problemów skórnych. Laser Fotona Dynamic SP, będący jednym z najbardziej zaawansowanych aparatów laserowych na rynku, wykorzystywany jest między innymi do leczenia trądziku, usuwania przebarwień oraz zmian skórnych, do których należą kurzajki. Selektywne działanie lasera pozwala precyzyjnie nakierować jego światło na zmianę bez naruszania zdrowych tkanek wokół. Urządzenie doprowadza do przerwania ciągłości i odparowania zmiany, w której miejscu powstaje niewielki strupek utrzymujący się przez zaledwie kilka dni po zabiegu. Niewątpliwą zaletą laserowego usuwania kurzajek jest brak blizn po zabiegu.

Jak przebiega zabieg usuwania kurzajek laserem?

Zabieg usuwania kurzajek laserem nie jest skomplikowany, ani długotrwały. Wizyta w gabinecie może trwać kilkanaście minut, natomiast samo usunięcie jednej zmiany to zaledwie kilka sekund. Specjalne przygotowanie do zabiegu nie jest konieczne. Przed przystąpieniem do laserowego usuwania kurzajek laseroterapeuta przeprowadzi krótki wywiad, którego celem jest przede wszystkim wykluczenie przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od ilości kurzajek. Urządzenie można z powodzeniem stosować do usuwania zmian skórnych zlokalizowanych na różnych partiach ciała. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, a pacjent może powrócić do wykonywania codziennych czynności od razu po wyjściu z gabinetu.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej