logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Czy po laserowym usunięciu znamion zostają blizny?

Laserowe usuwanie znamion jest procedurą stosowaną do usuwania pieprzyków, znamion i innych zmian skórnych. Jest to bezpieczny i skuteczny sposób na zmniejszenie wyglądu tych chorób skóry. Jednak wiele osób obawia się możliwości powstania blizn po zabiegu. W tym artykule omówione zostaną rodzaje laserów stosowanych do laserowego usuwania znamion, proces gojenia i skuteczność zabiegów oraz sposoby zmniejszenia ryzyka powstania blizn.

Laser Er:Yag w usuwaniu znamion

Istnieje kilka rodzajów laserów używanych do laserowego usuwania znamion, jednak najczęściej stosowane są lasery Er:YAG, wykorzystujące wiązkę o niższej energii, która delikatnie ogrzewa zmianę bez uszkadzania otaczającej tkanki. Dzięki temu typowi lasera możliwe jest ujednolicenie kolorytu skóry, zniwelowanie nierówności oraz poprawa jej elastyczności. Laserowa terapia Erbowo-Yagowa stanowi bezpieczną i skuteczną alternatywę dla tradycyjnych metod usuwania blizn, takich jak chirurgiczne wycinanie czy stosowanie kremów z retinoidami. Laserowe usuwanie zmian nie pozostawia blizn.

Proces gojenia i skuteczność zabiegów

Po laserowym usunięciu znamienia normalne jest wystąpienie pewnego zaczerwienienia, obrzęku i wrażliwości w tym obszarze. Powinno to ustąpić w ciągu kilku dni. Na leczonym obszarze może również powstać strup lub skorupa, która w końcu odpadnie. W zależności od wielkości i głębokości zmiany, pełne zagojenie się skóry może potrwać kilka tygodni lub miesięcy.

Zmniejszenie ryzyka powstania blizn

Chociaż laserowe usuwanie znamion jest zazwyczaj skuteczne w usuwaniu pieprzyków, znamion i innych zmian skórnych bez pozostawienia blizn, istnieją kroki, które można podjąć, aby by proces gojenia przebiegał poprawnie i bezproblemowo. Ważne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami laseroterapeuty dotyczącymi pielęgnacji po zabiegu. Wśród nich najczęściej znajduje się unikanie ekspozycji na słońce i stosowanie filtrów przeciwsłonecznych podczas przebywania na zewnątrz. Dodatkowo utrzymywanie leczonego obszaru w czystości i nawilżaniu może pomóc w przyspieszeniu czasu gojenia i zmniejszeniu ryzyka powstania blizn.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej