logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Czy usuwanie znamion skórnych laserem jest bolesne?

Laseroterapia jest zaawansowaną metodą stosowaną w leczeniu problemów skórnych, poprawie estetyki skóry oraz usuwaniu znamion pojawiających się na skórze. Technika korzystająca z lasera Erbowo-Yagowego prowadzącego do bezpiecznej ablacji cieszy się dużą popularnością ze względu na zadowalające efekty terapii oraz krótki okres rekonwalescencji. Czy podczas usuwania znamion skórnych laserem Er:Yag pacjent odczuwa ból?

Czym jest ablacja?

Zanim odpowiemy na pytanie dotyczące odczuwania bólu, wyjaśnimy, czym jest ablacja występująca podczas laserowego usuwania znamion skórnych. Podczas zabiegu światło lasera Erbowo-Yagowego kieruje się w miejsce zmiany. Selektywne działanie urządzenia pozwala na zachowanie dużej precyzji. Energia lasera doprowadza do odparowania materiału. Następnie w miejscu zabiegowym powstaje strupek, który odpada w ciągu 4-5 dni po zabiegu.

Czy zabieg ablacyjny laserem Er:Yag jest bolesny?

Uspokajamy wszystkich pacjentów, w tym również bardzo wrażliwych na ból, że usuwanie znamion skórnych nie jest zabiegiem bolesnym. Działanie urządzenia może przyczyniać się do odczuwania ciepła i pieczenia w trakcie usuwania zmiany, jednak dla większości pacjentów jest to jedynie lekki dyskomfort. Dodatkowym atutem dla pacjentów obawiających się nieprzyjemnych odczuć podczas zabiegu jest krótki czas jego trwania – większość znamion usuwanych jest w czasie od trzydziestu sekund do jednej minuty. Ponadto zmiana usuwana jest podczas jednego zabiegu i nie wymaga powtarzania procedury. Ważnym atutem zabiegu laserem Er:Yag  jest to, że nie pozostawia blizn po usunięciu znamiona.

Czy w okresie rekonwalescencji może wystąpić dyskomfort?

Proces gojenia się miejsca zabiegowego i powstawania strupka może wiązać się z podrażnieniem i swędzeniem skóry. W przypadku usuwania zmian o dużej powierzchni, które pozostawiają większe rany, niezbędne jest zakładanie opatrunku przepuszczającego powietrze. Odpowiednia pielęgnacja oraz stosowanie się do zaleceń laseroterapeuty powinno przyspieszyć ten proces i złagodzić jego skutki.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej