logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Czy z pomocą lasera można pozbyć się blizn potrądzikowych?

Blizny potrądzikowe to defekt skóry powstały na skutek nieleczonego bądź nieprawidłowo leczonego trądziku. Często bywa przyczyną kompleksów, jednak współczesne metody medycyny estetycznej umożliwiają trwałe usunięcie blizn. Pacjenci borykający się z bliznami potrądzikowymi mają do wyboru wiele metod, a najpopularniejszą z nich jest laser. Co warto wiedzieć o laserowym usuwaniu blizn? Jak przebiega zabieg i jakich efektów można oczekiwać?

Jak działa laser Fotona Dynamis SP?

Laser Fotona Dynamis SP stosowany w usuwaniu blizn potrądzikowych oddziałuje światłem na miejsce zabiegowe, wytwarzając w tkance strefy mikrotermalne, pomiędzy którymi pozostają „mostki” zdrowej, nieuszkodzonej tkanki. W ten sposób dochodzi do szybkiej reepitelializacji, czyli odbudowy nabłonka przez migrowanie keratynocytów oraz podział namnażających się komórek do ognisk. Laser pobudza naturalne procesy gojenia się oraz produkcję kolagenu odpowiedzialnego za jędrność i nawilżenie skóry.

Jak przebiega zabieg laserowego usuwania blizn potrądzikowych?

Zabieg przeprowadzany jest na oczyszczonej skórze. Konieczne jest wykonanie pełnego demakijażu. Następnie laseroterapeuta ustawia parametry urządzenia, dopasowując je indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta i kieruje laser w miejsce zabiegowe.

Jakich efektów można się spodziewać?

Efektem laserowego usuwania blizn potrądzikowych jest uzyskanie wygładzonej skóry o jednolitym kolorycie. Laser ND-YAG odbudowuje blizny od środka, a ER-YAG frakcjonuje blizny z zewnątrz. Współpraca tych dwóch laserów daje najlepsze wyniki, jeśli chodzi o odbudowę skóry z bliznami potrądzikowymi i usunięcie przebarwień potrądzikowych. W zależności od parametrów zabiegowych przeprowadza się od jednego do trzech zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Oprócz usunięcia blizn, w miejscu poddanym zabiegowi skóra staje się jędrniejsza, a zmarszczki wypłycone. Zabieg przywraca cerze młodzieńczy blask i zdrowy wygląd.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej