logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Dlaczego laser Er: Yag to lepsze rozwiązanie niż laser CO2?

Lasery frakcyjne z powodzeniem stosowane są w gabinetach medycyny estetycznej, ginekologii estetycznej i dermatologii. Selektywne działanie wiązek lasera na określone fragmenty skóry daje zadowalające efekty, jest bezpieczne i umożliwia leczenie niektórych schorzeń bez użycia skalpela. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów laserów frakcyjnych, spośród których znaczącą przewagę zarówno pod względem ilości zabiegów, jak i rezultatów, ma laser erbowo-yagowy. Konkuruje z nim lasem CO2, jednak w opinii wielu specjalistów daje mniejsze możliwości. Co się do tego przyczynia?

Różnice pomiędzy laserem Er-Yag a laserem CO2

Zarówno laser erbowo-yagowy, jak i laser CO2 należą do laserów frakcyjnych ablacyjnych, co oznacza, że oba prowadzą do złuszczenia wierzchnich warstw skóry, do którego dochodzi po uszkodzeniu naskórka wiązkami światła lasera. Różnica między nimi występuje w ośrodku generującym do światło. W przypadku laserów CO2 jest nim dwutlenek węgla, natomiast w przypadku lasera frakcyjnego erbowo-yagowego ośrodkiem czynnym jest ciało stałe.

Co sprawia, że lasery Er:Yag są lepszym rozwiązaniem niż lasery CO2?

Na przewagę laserów Er:Yag nad laserami CO2 wpływ ma przede wszystkim technologia. Lasery erbowo-yagowe pojawiły się później na rynku, przez co są bardziej zaawansowane. Wiązka światła o długości fal 2940 nm oddziałuje na obszar około 1-1,5 mm, co daje maksymalną precyzję. Niewątpliwą zaletą tych modeli laserów jest zapewnienie maksymalnej kontroli nad długością wiązki oraz miejscem, na które będzie oddziaływać. Tak selektywne działanie daje zadowalające efekty zabiegowe.

Jakie zabiegi przeprowadza się z użyciem lasera erbowo-yagowego?

Frakcyjny laser erbowo-yagowy znajduje zastosowanie w zabiegach:

  • usuwania przebarwień i blizn,
  • w zabiegach odmładzających,
  • w usuwaniu rozstępów i zmarszczek,
  • w wyrównywaniu kolorytu skóry,
  • z zakresu ginekologii, w tym zabiegach laserowego leczenia nietrzymania moczu, rewitalizacji pochwy, wybielania części intymnych, ujędrniania warg sromowych.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej