logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Jak przygotować się do laserowego zabiegu redukcji trądziku?

Laserowe leczenie trądziku przeprowadza się w każdym stadium choroby bez względu na stopień zaawansowania i wielkość obszaru pokrytego wykwitami. Skuteczność zabiegu to efekt oddziaływania nie tylko na objawy trądziku, ale również jego przyczynę. Światło lasera ma również działanie antybakteryjne, redukujące stan zapalny skóry. Jak przygotować się do zabiegu, po którym cera będzie miała gładką fakturę i jednolity kolor?

Zalecenia przed laserową redukcją trądziku i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zabieg laserowej redukcji trądziku wymagania przygotowania się nawet na kilka tygodni przed. Laseroterapeuta udzieli wszelkich wskazówek podczas konsultacji. Wśród zaleceń znajduje się między innymi rezygnacja:

  • ze stosowania kremu z retinolem, witaminą C lub kwasami owocowymi na 4 tygodnie przed zabiegiem,
  • z przyjmowanie ziół fotouczulających, do których należą między innymi nagietek, skrzyp polny czy dziurawiec,
  • z intensywnego opalania skóry i smarowania jej samoopalaczem w dniu zabiegu.

Dodatkowo istnieje szereg przeciwwskazań wykluczających możliwość wykonania zabiegu laserowego leczenia trądziku lub wymagających przesunięcia go w czasie. Po antybiotykoterapii ogólnej konieczne jest odczekanie minimum 14 dni, natomiast po farmakologicznym leczeniu trądziku to nawet 6 miesięcy. Wszelkie zabiegi chirurgiczne oraz opryszczka będą przeciwwskazaniem wymagającym przesunięcia terminu zabiegu, natomiast przeszkodą w przeprowadzeniu laserowego leczenia trądziku jest epilepsja, cukrzyca, wszczepiony rozrusznik serca oraz zaburzenia krzepnięcia krwi.

Czy skóra po zabiegu wymaga specjalnego traktowania?

Bezpośrednio po zabiegu laserowego leczenia trądziku zaleca się unikania nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne i stosowania kremu z SPF 50. Nie należy korzystać z saun i stosować gorącej kąpieli przez około 14 dni po zabiegu. Makijaż można wykonać po upłynięciu minimum 24 godzin kosmetykami, których skład nie bazuje na alkoholu. W zależności od stopnia zaawansowania i rozległości trądziku laseroterapia może obejmować nawet kilka sesji. W tym czasie zaleca się unikania podrażniania skóry mechanicznie i chemicznie.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej