logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Laser Fotona Dynamis SP w zabiegach ablacyjnych

Zabiegi odmładzające z użyciem lasera frakcyjnego cieszą się dużą popularnością z uwagi na skuteczność działania, satysfakcjonujące rezultaty i bezpieczeństwo zauważalne przede wszystkim w skróconym do minimum okresie rekonwalescencyjnym. Istnieją jednak przeciwwskazania, których wystąpienie wymaga odłożenia zabiegu w czasie lub całkowicie uniemożliwia jego wykonane. Czy ciąża należy do takich przeciwwskazań?

Czy zabiegi z laserem frakcyjnym wykonuje się u kobiet w ciąży?

Ciąża to okres, w którym wszelkie zabiegi wykorzystujące fale ultradźwiękowe i emitujące energię z urządzeń laserowych są niewskazane. W czasie ciąży należy zachować wszelkie środki ostrożności, dlatego nie wykonuje się testów ani nie prowadzi badań w kierunki sprawdzenia oddziaływania lasera na rozwój płodu. Prawdopodobne jest, że światło lasera mogłoby doprowadzić do niekontrolowanych skurczy mięśni. Wpływ na znalezienie się stanu ciąży na liście przeciwwskazań do zabiegu laserem frakcyjnym mają również zmiany hormonalne zachodzące w organizmie kobiety w ciąży. Ich reakcje są często nieprzewidziane, dlatego nie ma potwierdzonych informacji, jak laser będzie oddziaływał na skórę, która w okresie ciąży jest szczególnie wrażliwa.

Czy frakcjonowanie skóry laserem można wykonywać w okresie laktacji?

I w tym przypadku nie zaleca się poddawania się zabiegom laserem frakcyjnym. Gabinety laseroterapii zachęcają mamy, by umówiły się na konsultację i zabieg po zakończeniu karmienia piersią. Po tym okresie będzie możliwe przeprowadzenie laseroterapii z przewidywanymi rezultatami w postaci wyrównanego kolorytu, odmłodzenia i rozświetlenia. Dzięki zwiększeniu gęstości, skóra stanie się bardziej napięta i sprężysta.

Jakie są pozostałe przeciwwskazania do zabiegu laserem frakcyjnym?

Poza ciążą i okresem karmienia piersią, przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu laserem frakcyjnym są:

  • nowotwór, padaczka, cukrzyca,
  • bielactwo i łuszczyca w miejscu zabiegowym,
  • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, antybiotyków, retinoidów w czasie krótszym niż sześć miesięcy przed zabiegiem,
  • opalanie się na słońcu lub w solarium w czasie krótszym niż dwa tygodnie przed zabiegiem,
  • spożywanie alkoholu w czasie krótszym niż 24 godziny przed zabiegiem.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej