logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Na czym polega frakcjonowanie skóry laserem Erbowo-Yagowym?

Wśród licznych zabiegów odmładzających oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej i laseroterapii prym wiedzie frakcjonowanie – laserowa terapia przeprowadzana przy użyciu zaawansowanych parametrów pracy lasera Fotona Dynamis Sp. Jak światło lasera oddziałuje na skórę w trakcie frakcjonowania, że zapewnia tak satysfakcjonujące efekty terapii? Na czym polega i jak przebiega zabieg frakcjonowania skóry?

Na czym polega zabieg frakcjonowania skóry?

Podczas zabiegu frakcjonowania skóry światło lasera Fotona Dynamis Sp stymuluje naturalne zdolności odmładzające skóry poprzez selektywne oddziaływanie bez uszkodzenia wierzchniej warstwy skóry. W wyniku tego działania powstaje siatka mikrouszkodzeń otoczonych zdrową tkanką, co pobudza fibroblasty odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Technologia zastosowana w tym modelu lasera Erbowo-Yagowego sprawia, że światło dociera znacznie głębiej niż w przypadku innych metod laserowych, dzięki czemu zapewnia doskonałe rezultaty.

Jak przebiega zabieg frakcjonowania skóry i jak się do niego przygotować?

Podczas zabiegu laseroterapeuta kieruje światło lasera na obszar skóry poddawanej frakcjonowaniu. Ciepło, które mógłby odczuwać pacjent, jest minimalizowane przez specjalne urządzenie chłodzące. Laser Fotona Dynamis Sp wyposażono w Zimmer Cryo 6 zapewniający komfort podczas terapii laserowej.

Kiedy warto skorzystać z zabiegu frakcjonowania skóry?

Frakcjonowanie skóry to zabieg silnie odmładzający, dlatego polecany jest osobom, u których pojawiły się oznaki starzenia na dojrzałej skórze twarzy, szyi i dekoltu. Sprawdzi się w przypadku występującej z wiekiem utraty gęstości, jędrności i elastyczności skóry, co prowadzi do zmiany w rysach i owalu twarzy. Zabieg wykonuje się u pacjentów z plamami starczymi, rozszerzonymi porami, przebarwieniami, a także bliznami potrądzikowymi, pourazowymi i oparzeniowymi.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej