logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Na czym polega laserowy resurfacing twarzy?

Osoby poszukujące zabiegów o działaniu silnie odmładzającym i rewitalizującym z pewnością zainteresują się metodą resurfacingu twarzy należącą do najgłębszych i najpoważniejszych procedur medycznych. Zabieg laserowy przeprowadzany jest w celu leczenia niedoskonałości i usunięcia skutków starzenia się skóry, a jego spektakularne, długotrwałe efekty zyskują coraz większe zainteresowanie wśród pacjentów gabinetów laseroterapii. Na czym polega i jak działa laserowy resurfacing twarzy?

Ablacja dla zdrowej, odżywionej cery

Resurfacing twarzy przeprowadza się przy użyciu lasera Erbowo-Yagowego pozwalającego na delikatną, choć skuteczną ablację. Impuls lasera oddziałuje na cerę, prowadząc do odparowania wierzchniej warstwy skóry – naskórka i części skóry właściwej. W ten sposób tworzy się siatka mikroskopijnych uszkodzeń, między którymi znajdują się zdrowe tkanki w znaczący sposób przyspieszające okres rekonwalescencji i proces gojenia. Zabieg pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do naturalnej odbudowy i regeneracji. Skóra staje się wygładzona, ujędrniona, odzyskuje żywy kolor i blask. Efektem zabiegu jest usunięcie głęboko umiejscowionych przebarwień, blizn przerostowych oraz głębokich zmarszczek. Zimna ablacja powala na przeprowadzanie głębokich resurfacingów u osób ze skłonnością do pękających naczyń krwionośnych, rumienia czy trądziku różowatego.

Jak przebiega resurfacing twarzy?

Na miesiąc przed zabiegiem resurfacingu twarzy konieczne jest odstawienie leków zawierających w składzie retinol, izotretynoinę i inne pochodne witaminy A. Laseroterapeuta zaleci również unikanie głębokich peelingów oraz mikrodermabrazji.

Zabieg resurfacingu twarzy nie jest bolesny, jednak z uwagi na odczuwanie lekkiego pieczenia, kłucia lub ciepła na życzenie pacjenta miejsce zabiegowe może zostać znieczulone specjalnym kremem. W zależności od powierzchni skóry zabieg trwa od 15 do 45 minut. W trakcie na miejsce zabiegowe oddziałują impulsy generowane z określoną częstotliwością i głębokością przy jednoczesnym chłodzeniu zmniejszającym obrzęk i ból. Delikatne zaczerwienie i opuchlizna ustępują w ciągu kilku godzin po zabiegu.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej