logo
ul. Mławska 6/4 Białystok
Godziny pracy Pon - pt: 800 - 1800

Nowoczesne metody usuwania pieprzyków

Pieprzyki to znamiona barwnikowe mogące pojawiać się na ciele przez całe życie. Najczęściej nie należą do niebezpiecznych zmian skórnych i nie wymagają interwencji lekarza. Konieczność usunięcia pieprzyka pojawia się wówczas gdy staje się zmianą o podłożu nowotworowym lub występuje ryzyko jego zadrapania. Wśród nowoczesnych metod usuwania pieprzyków znajduje się laseroterapia. Kiedy można laserowo usunąć pieprzyk i na czym polega zabieg?

W jakich sytuacjach usuwa się pieprzyki i kiedy można zrobić to laserowo?

Pieprzyki to łagodne zmiany skórne, które tylko w nielicznych przypadkach przekształcają się w niebezpieczne dla zdrowia czerniaki. Wszelkie zmiany zauważalne w obrębie pieprzyka, w tym jego kształtu i koloru, należy skonsultować z lekarzem. Możliwie, że zaleci usunięcie pieprzyka w celu wykonania badania histopatologicznego. W takiej sytuacji niezbędne jest wykonanie zabiegu chirurgicznego pozwalającego uzyskać materiał do badania. Natomiast metoda laserowa to skuteczny i bezpieczny sposób usuwania pieprzyków, których lokalizacja w miejscach, takich jak szyja, pachwiny czy brzuch, może doprowadzić do podrażnienia jego powierzchni.

Laser Fotona Dynamis SP i usuwanie pieprzyków

Dynamis SP wyprodukowany przez firmę Fotona to jeden z najnowocześniejszych wykorzystywanych w medycynie estetycznej, dermatologii i ginekologii estetycznej. Laserowe usuwanie pieprzyków można przeprowadzić u osób w każdym wieku. Bezinwazyjny sposób działania polega na nie przerywaniu powłok skórnych, a precyzyjnym oddziaływaniu światła lasera na zmianę barwnikową, w wyniku czego dochodzi do stopniowego, warstwowego odparowania zmienionej tkanki. Urządzenie stosowane w naszym gabinecie wyróżnia się selektywnym działaniem, które dociera wyłącznie do tkanek zmienionych chorobowo i nie narusza zdrowych, znajdujących się wokół. W odróżnieniu od metod chirurgicznych zabieg laserowego usuwania pieprzyków nie wymaga rekonwalescencji. Atutem laseroterapii w usuwaniu zmian jest nie tylko skuteczność i natychmiastowy efekt, ale też bezbliznowe gojenie się miejsc poddanych światłu lasera.

Umów się na wizytę

Zadzwoń aby dowiedzieć się więcej